بورس و بازارمجله خبری

وام مسکن ۳۰ میلیون تومان بیشتر شد؟

به گزارش ساختمان آنلاین:    اخیرا محمد حسن علمداری، عضو هیأت‌مدیره بانک مسکن در مصاحبه‌ای اعلام کرده که سقف وام مسکن در تهران ۴۸۰ میلیون تومان است.

او توضیح داده است تسهیلات جعاله برای متقاضیان خرید مسکن به شکل انفرادی و زوجین در تمامی نقاط کشور ۸۰ میلیون تومان است و در تهران سقف خرید مسکن به شکل انفرادی ۲۰۰ میلیون تومان و زوجین ۴۰۰ میلیون تومان است. بنابراین سقف دریافت وام خرید و جعاله مسکن در تهران ۴۸۰ میلیون تومان است.

علمداری همچنین توضیح داده است که تسهیلات خرید برای مسکن در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت به شکل انفرادی ۱۶۰ میلیون تومان و زوجین ۳۲۰ میلیون تومان، انفردی سایر شهرها ۱۲۰ میلیون تومان و زوجین ۲۴۰ میلیون تومان به علاوه ۸۰ میلیون تومان جعاله پرداخت می‌شود.

بسیاری از مخاطبان این خبر با یادآوری سقف ۴۵۰ میلیون تومانی وام مسکن دچار ابهام شده اند که آیا وام مسکن افزایش داشته است؟

روابط عمومی بانک مسکن در پاسخ  به این پرسش به اقتصاد آنلاین توضیح می دهد که سقف وام مسکن افزایش نداشته است و مخاطبان سقف وام مسکن حمایتی و وام خرید و جعاله مسکن برای عموم، را با یکدیگر اشتباه گرفته اند.

این منبع همچنین توضیح می دهد که ۴۵۰ میلیون تومان در واقع وامی است که بانک مسکن به متقاضیان مسکن حمایتی پرداخت می کند اما سقف وامی که عموم مردم برای خرید و جعاله مسکن می توانند از طریق سپرده گذاری در بانک مسکن یا خرید اوراق وام و بدون سپرده گذاری دریافت کنند، ۴۸۰ میلیون تومان است و این سقف وام نیز تنها به زوجین تهرانی تعلق می گیرد یعنی شرایط دریافت این است که به هرکدام از زوجین و به صورت جداگانه ۲۰۰ میلیون تومان وام خرید و به صورت مشترک ۸۰ میلیون تومان وام جعاله پرداخت می شود و شرایط بازپرداخت این وام به صورت ۷ ساله بوده و قرار دادها نیز به طور جداگانه تنظیم می شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا