راه و شهرسازیمجله خبری

افتتاح همزمان 28 هزار واحد مسکونی به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

به گزارش ساختمان آنلاین، به گفته وی طبق این برنامه باید بطور میانگین سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد ۸۰۰ هزار واحد مربوط به شهرها و ۲۰۰ هزار واحد مربوط به روستاها و شهرهای کوچک است.
وی گفت: سال نخست از اجرای این برنامه به تأمین زیرساخت ها و تدوین قوانین و مقررات مربوطه اختصاص داشت ولی اکنون شتاب عملیات اجرایی بیشتر شده است.
نیکزاد ادامه داد: بنیاد مسکن نیز در این برنامه تمام توان عملیاتی خود را به میدان آورده و طبق جدیدترین آمار ساخت  ۲۰۳ هزار و ۸۹۸ واحد مسکونی روستایی در نقاط مختلف کشور آغاز شده است. همچنین در شهرهای مختلف نیز عملیات ساخت ۹۷ هزار و ۵۶۵ واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن شروع شده و اکنون از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار است.
وی افزود: علاوه بر این، ۱۱ هزار و ۲۳۰ واحد در بافت فرسوده شهر تهران با مشارکت بنیاد مسکن و شهرداری تهران شروع شده است.
یعنی در مجموع ۳۱۲ هزار۶۹۳ واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن در نقاط مختلف شهری و روستایی در حال ساخت هستند.
از سوی دیگر بر اساس تفاهم نامه ای که ماه قبل میان وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به امضا رسید، ساخت مسکن در ۱۰۹۱ شهر زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت نیز به بنیاد مسکن واگذار شد.
وی ادامه داد: تاکید بر این است در شهرها و مناطقی که محدودیت زمین وجود ندارد به سمت واگذاری اراضی و ساخت مسکن یک طبقه با محوریت مردم حرکت کنیم.
 به گفته وی علاوه بر ۲۸ هزار واحد مسکونی که طی دهه فجر امسال در نقاط مختلف شهری و روستایی افتتاح خواهد، تا پایان امسال نیز عملیات اجرایی ۲۰ هزار واحد مسکونی دیگر برای اقشار کم درآمد  به پایان خواهد رسید و به واجدین شرایط این حوزه تقدیم خواهد شد، که از این تعداد ۱۰ هزار واحد روز ۲۹ بهمن همزمان با سالروز مبعث حضرت رسول اکرم (ص) باهمکاری بنیاد مستضعفان به متقاضیان تحویل خواهد شد و ۱۰ هزار واحد دیگر همزمان با ۱۴ اسفندسالروز تاسیس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) ، در اجرای تفاهم نامه مشترک با این کمیته و  بسیج سازندگی تحویل خواهد شد.
رییس بنیاد مسکن در پایان خاطرنشان کرد: تا پایان سال جاری جمعا ۴۸ هزار واحد مسکونی تحویل متقاضیان خواهیم داد، ضمن اینکه شتاب برای اتمام واحدهای مسکونی درحال ساخت، روز به روز بیشتر  و به مناسبت‌های مختلف واگذار خواهد شد.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا