بورس و بازارمجله خبری

افزایش تقاضا برای اجاره واحدهای مسکونی با مساحت کمتر

به گزارش ساختمان آنلاین:    تحقیقات میدانی نشان می‌دهد هم‌‌‌اکنون فشار اجاره‌‌‌نشینی و رشد شدید اجاره‌‌‌بهای پیشنهادی مسکن منجر به افزایش تقاضا برای اجاره واحدهای مسکونی با مساحت کمتر شده است. این واحدها که همواره جزو پرمتقاضی‌‌‌ترین آپارتمان‌‌‌ها برای خرید یا اجاره از سوی متقاضیان و افراد فاقد مسکن و حتی سرمایه‌گذاران بوده است هم‌‌‌اکنون با افزایش فشار اجاره‌‌‌نشینی و رشد شدید اجاره‌‌‌بهای مسکن، با تقاضای مضاعف همراه شده است. از این رو التهاب اجاره‌‌‌بها در این بخش از بازار بیش از سایر بخش‌‌‌ها خود را نشان می‌دهد.

13

این در حالی است که همواره بخش اندکی از واحدهای موجود در بازار فروش و اجاره مسکن مختص آپارتمان‌‌‌‌های ریزمتراژ با مساحت کمتر از 60 مترمربع بوده است. چرا که در طول همه سال‌های گذشته تاکنون بیشترین حجم از ساخت‌وسازهای کشور در بازار واحدهای مسکونی با مساحت بیش از 80 مترمربع احداث شده است در صورتی که بیش از نیمی از معاملات مسکن مربوط به بازار واحدهای کوچک‌‌‌متراژ بوده است.

همزمان با رشد شدید اجاره‌‌‌بهای مسکن در سال‌جاری و در حالی که بازار به تازگی وارد فصل اوج نقل وانتقالات مستاجران شده است، رشد اجاره‌‌‌بهای ریزمتراژ‌‌‌ها محسوس است. این واحدها بیشتر در مناطق مصرفی شرق، غرب، جنوب شرق و جنوب غرب تهران متمرکز شده‌‌‌اند و اجاره‌‌‌بهای واحدهای واقع در نیمه شرقی تهران نیز حدود 10 تا 15‌درصد کمتر از اجاره‌‌‌بهای واحدهای مشابه در نیمه غربی پایتخت است. در جدول زیر اجاره‌‌‌بهای پیشنهادی تازه‌‌‌ترین فایل‌‌‌های مسکن ریزمتراژ عرضه شده به بازار املاک پایتخت درج شده است. این واحدها دیروز از سوی مالکان فایل شده‌‌‌اند و همان‌‌‌گونه که مشخص است در میان آنها واحدهای مسکونی با شرایط رهن کامل نیز به چشم می‌‌‌خورد. تغییرات اجاره‌‌‌بها در این فایل‌‌‌ها در مقایسه با شرایط واحدهای مشابه در بازار اجاره سال گذشته محسوس است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا