راه و شهرسازیمجله خبری

نوسازی بناهای ناپایدار مسکونی باید در اولویت باشد

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهدی عیسی زاده نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی با محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران دیدار و گفت و کرد.

او در حاشیه این دیدار با اشاره به این که میاندوآب یک شهر مهاجرپذیر است، توضیح داد: عمدتا مردم از مناطق مختلف با درآمد کم به این منطقه آمده‌ و ساکن سکونتگاه های غیررسمی شده اند و به همین دلیل جمیعت حاشیه نشین شهر بسیار بالاست.

نماینده میاندوآب با اشاره به اینکه دو شهرستان چهاربرج و فاروق از شهرستان های محروم کشور محسوب می شوند، عنوان کرد: حدود ۳۵ تا ۴۵ درصد خانه ها در این دو شهرستان گلی و خشتی هستند و بنابراین باید به لحاظ نوسازی و مقاوم سازی در اولویت قرار گیرند.

او یکی از مهم ترین خواسته های مردم میاندوآب را احیا و ایمن سازی خانه هایشان برشمرد تا در حوادث غیرمترقبه از ضررهای جانی و مالی در امان باشند و نگرانی از بابت سکونت زیر سقف های لرزان نداشته باشند.

نماینده مردم میاندوآب با اشاره به این که شرایط بسیاری از کوچه ها و خیابان های منتهی به سکونتگاه های غیررسمی مناسب نیست، اظهار کرد: البته در برخی مناطق کارهای مهمی انجام شده است اما تمام این تلاش ها کافی نبوده و مردم هنوز نیاز به ارایه خدمات بیشتری دارند تا بتوانند یک زندگی با سطح کیفیت مطلوب را تجربه کنند.

لازم به ذکر است در شهرستان میاندوآب ۵۶۰ هکتار سکونتگاه غیررسمی وجود دارد که بیش از ۳۸ هزار نفر در این بافت ساکن اند، همچنین در ۲۴۰ هکتار بافت فرسوده میاندوآب جمعیتی بالغ بر ۲۹ هزار نفر زندگی می کنند.

سال گذشته نیز ۳۲۰ تن قیر جهت بهسازی خیابان ها و آسفالت معابر خاکی میاندوآب تخصیص یافت.

در محله های اکبرنژاد و قره‌ورن میاندوآب نیز پروژه هایی در قالب اقدام مشترک از جمله احداث خانه محله، احداث مرکز بهداشتی و بهسازی معابر در جهت ارتقای کیفیت محیط زندگی این محلات انجام شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا