راه و شهرسازیمجله خبری

هزینه ساخت نهضت ملی مسکن افزایش یافت

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، فرشید پورحاجت گفت: در ادامه افزایش قیمت، یک بلوک استاندارد پلاستوفوم به 400 هزار تومان افزایش یافته است.

وی افزود: پتروشیمی ها از عرضه مواد اولیه تولید پلاستوفوم به کارخانه های تولید خودداری می‌ کنند و این مسئله باعث شده تا برخی کارخانه ها تعطیل شوند.

وی تصریح کرد: شرکت های پتروشیمی، کارگاه های زیرپله ای نیستند که نتوان بر عملکرد آنها نظارت کرد. از دولت می خواهیم به این موضوع وارد شود تا از افزایش‌قیمت تمام شده مسکن جلوگیری به عمل آید.

عضو هیئت مدیره کانون سراسری انبوه سازان بیان کرد: به دلیل افزایش‌قیمت پلاستوفوم،‌ هزینه ساخت هر مترمربع واحد نهضت ملی مسکن 270 هزار تومان افزایش یافته است.

پورحاجت 25 مهرماه امسال در این باره گفته بود:‌ حدود یک هفته است که قیمت پلاستوفوم (یونولیت سقفی) بین 50 تا 60 درصد افزایش یافته است. هفته گذشته قیمت یک بلوک استاندارد پلاستوفوم حدود 150 هزار تومان بود که در زمان حاضر به 230 هزار تومان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: کارخانه های تولید پلاستوفوم می گویند عدم عرضه مواد اولیه مورد نیاز برای تولید از سوی پتروشیمی ها، باعث افزایش قیمت شده است.

عضو هیئت مدیره کانون سراسری انبوه سازان تاکید کرد: به گفته تولیدکنندگان پلاستوفوم، مشتری در بازار نیست و کسی یونولیت را با قیمت 230 هزار تومان خریداری نمی کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا