راه و شهرسازیمجله خبری

جزئیات ساخت ۱۵ هزار واحد نهضت ملی مسکن در چیتگر

به گزارش ساختمان آنلاین:  سهم استان تهران از نهضت ملی مسکن 160 هزار واحد است که قرار است طی 4 سال در مناطق مختلف ساخته شود.

با توجه به تفاهمنامه بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع امروز ساخت 15 هزار واحد مسکونی در چیتگر آغاز خواهد شد.

طبق اعلام اداره کل راه و شهرسازی استان تهران پروانه لازم جهت شروع عملیات ساختمانی منطبق بر آیین‌نامه‌ها و مقررات ملی صادر شده و عملیات اجرایی 15 هزار و 480 واحد در 4 پهنه B D E G جانمایی شده است.

بر این اساس عملیات اجرایی در پهنه B با جانمایی 9 برج مسکونی آغاز می‌شود و برج‌های مذکور در دو تیپ اسکلت فلزی و اسکلت بتنی طراحی شده است. برج‌های فلزی 35 طبقه و برج‌های بتنی 37 طبقه طراحی شده است.

به گزارش تسنیم، عملیات اجرایی در پهنه D با جانمایی 22 برج 29 طبقه آغاز خواهد شد.

همچنین در پهنه E سه برج اسکلت بتنی ساخته می‌شود. این برج‌ها 36 طبقه خواهند بود.

در پهنه G  شش برج 29 طبقه جانمایی و طراحی شده که مشتمل بر 24 طبقه مسکونی و یک طبقه همکف، 4 طبقه پارکینگ خواهد بود که در حال اخذ پروانه ساخت است.

در حال حاضر با شروع عملیات ساختمانی در پهنه‌های فعال 13 هزار شغل ایجاد خواهد شد.

در عملیات اجرایی صنعتی‌سازی و استفاده از متریال مورد تایید اداره استاندارد و استفاده از سیستم‌های بروز سازه‌ای و کنترل هر روزه مواد و متریال ورودی در کارگاه‌ها در حال پیگیری است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا