مجله خبریراه و شهرسازی

استان یزد در طرح ملی نهضت مسکن الگوی ویلایی‌سازی خواهد شد

استاندار یزد با حضور در رویداد رسانه‌ایِ چه سفرها کرده‌ایم تاکید کرد که این استان در طرح ملی نهضت مسکن الگوی ویلایی‌سازی خواهد شد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایرنا، مهران فاطمی استاندار یزد در رویداد رسانه‌ای «چه سفرها کرده‌ایم» با بیان اینکه آب مساله اول استان یزد بوده که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفته است، گفت: در دولت سیزدهم در کمتر از ۱۴ ماه رئیس‌جمهوری و معاون اول پای این مطالبه مردمی آمدند و محصول این مجاهدت و توجه این شد که ما تاب‌آوری آبی خودمان را از ۱۸ ساعت در تابستان به ۳۰ ساعت رساندیم و این تاب‌آوری در زمستان از ۲۴ ساعت به ۴۰ ساعت رسید.

استاندار یزد شروع بزرگترین عملیات اجرایی آبی کشور در استان یزد را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: این پروژه دغدغه آب استان یزد را تا ۱۰۰ سال آینده برطرف می‌کند. انتقال ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب از خلیج فارس و دریای عمان به ایران مرکزی با سقف اعتباری ۱۵۰ هزار میلیارد تومان یک اتفاق بزرگ است که آرزوی ۴۴ ساله‌ مردم یزد را برطرف می‌کند که خیلی‌ها معتقد بودند میسر نمی‌شود.

فاطمی نگاه ویژه شخص رئیس‌جمهور و معاون اول را علت عملیاتی شدن این پروژه بزرگ دانست و ادامه داد: افتتاح خط پدافندی با اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومان با همه‌ سختی‌های موجود، در ثانیه ۳۰۰ لیتر آب منتقل می‌کند که در طول سال می‌تواند ۳۰۰ میلیون مترمکعب را با افزایش‌ یک ایستگاه پمپاژ انجام دهد.

وی در تشریح جزئیات پروژه خط پدافندی گفت: این پروژه قرار بود در مدت ۱۸ ماه انجام شود که ظرف ۴ ماه افتتاح شد. این پروژه در گرمای ۶۰ درجه و با تلاش شبانه‌روزی محقق شد لذا با تلاش جهادی می‌توان مشکلات را رفع کرد. این پروژه در راستای رفع کمیت مشکلِ آب بود اما با انتقال خط اصلی موضوع کیفیت را جدی دنبال خواهیم کرد تا یک آب پایدار و باکیفیت را برای مردمانِ مرکز ایران داشته باشیم.

استاندار یزد درباره فعالیت‌های یک‌سال گذشته دولت در استان یزد تاکید کرد: مساله تولید مسکن چند سال در استان یزد متوقف بود. تورم امروز حوزه مسکن نتیجه‌ عدم توجه گذشته به تولید مسکن است؛ آپارتمان‌های دولت‌های گذشته تناسبی با بوم استانِ یزد نداشت؛ بنابراین ما زمین‌های استان یزد را واگذار کردیم تا با ساختِ خانه‌های ویلایی، سبک زندگی ایرانی برپایه‌ معماری اصیل ایرانی اسلامی رقم بخورد.

فاطمی از تخصیص زمین برای ایجاد مسکنِ ۵۶ هزار متقاضی خبرداد و افزود: در سفر اخیر رئیس‌جمهور ۱۷۷ واحد تحویل داده شد و ۶ هزار واحدی که اواخر دولت تا ۱۵ درصد پیشرفت داشت را تکمیل می‌کنیم و زمین‌های ۲۰۰ تا ۲۵۰ متری بین شهرها و ۴۰۰ تا ۵۰۰ متری در روستاها را پیگیری می‌کنیم.

وی درباره پیگیری موضوع اشتغال در استان یزد گفت: ما در استان یزد سهم اشتغالی که برعهده گرفته‌ایم را محقق می‌کنیم و تورم حوزه مسکن را خواهیم شکست تا مردم از فشار اجاره مسکن خارج شوند. ۵۰ درصد هزینه‌های مسکن مربوط به تامین زمین است که ما با واگذاری زمین اقدامات موثری را خواهیم داشت.

او با بیان اینکه استان یزد در طرح نهضت ملی مسکن الگوی ویلایی‌سازی در کشور خواهد شد، افزود: ما در کمترین زمان و با کمترین هزینه‌ها مسکن مورد نیاز مردم را خواهیم ساخت.

رویداد رسانه‌ای «چه سفرها کرده‌ایم» از جمعه ۱۴ تا ۲۲ بهمن‌ماه از ساعت ۷ تا ۲۰ در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی برپا خواهد بود و مسئولان کشوری و لشکری از طریق استودیوی پخش زنده تلویزیونی و غرفه‌های مستقر خبرگزاری‌های رسمی کشور به تبیین دستاوردها و پیشرفت‌های انقلاب اسلامی خواهند پرداخت.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا