راه و شهرسازیمجله خبری

نتایج آزمون نظام مهندسی آبان‌ماه اعلام می‌شود

به گزارش ساختمان آنلاین:   آزمون ورود به حرفه سازمان نظام مهندسی ساختمان در هفت رشته طی سه روز در روزهای ۱۶، ۱۷ و ۱۸ شهریور به طور همزمان و هماهنگ در سراسر کشور در ۸۷ شهر و ۱۴۷ حوزه امتحانی برگزار شد. در این دوره حدود ۲۸۰ هزار نفر ثبت نام کردند که از این تعداد قریب به ۵۰ درصد در آزمون‌ها شرکت کردند. ۸۰ درصد شرکت‌کنندگان در آزمون‌ها را آقایان و ۲۰ درصد را بانوان تشکیل دادند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدید روز گذشته از محل برگزاری آزمون‌ ورود به حرفه مهندسی از بررسی امکان برگزاری این آزمون‌ تا پایان سال جاری خبر داد. هادی عباسی‌اصل هم‌چنین گفت: استان تهران با مشارکت ۴۶ هزار و ۹۴۰ نفر دارای بیشترین داوطلب و استان بوشهر با ۲۲۱۰  نفر دارای کمترین تعداد داوطلبان بود.

وی در مورد روند برگزاری آزمون‌ها و تعداد دفعات آن در سال تصریح کرد: با برگزاری تعداد بیشتر آزمون‌ها  در سال موافق هستم و بررسی خواهیم کرد، اگر شرایط مساعد بود تا پایان سال احتمالا در بهمن یا دی ماه آزمونی برگزار شود.

عباسی اصل خبر داد: نتیجه  آزمون ورود به حرفه مهندسان در آبان ماه اعلام خواهد شد.

بنابراین گزارش، مجموعه آزمون‌های ورود به حرفه مهندسی امسال در هفت رشته در صلاحیت‌های طراحی، نظارت و اجرا، کاردان‌های فنی ساختمان در شش رشته کاردانی، تعیین صلاحیت حرفه‌ای معماران تجربی، صلاحیت کارشناس ماده ۲۷ در هفت رشته مهندسی و دو آزمون فوق تخصصی «طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان» و «ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی» برگزار شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا