راه و شهرسازیمجله خبری

الزام قانونی استفاده از مهندسان ذی‌صلاح در طراحی، نظارت و اجرا

به گزارش ساختمان آنلاین:  به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حامد مانی فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان گفت: به موجب قانون شهرداری‌ها و قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، شهرداری‌ها به عنوان مرجع صدور پروانه صرفا باید نقشه‌هایی را بپذیرند که تایید مهندسان ذی‌صلاح را داشته باشد و تایید هرگونه نقشه خارج از ضوابط و مقررات نظام مهندسی و کنترل ساختمان تخلف است.

مانی فر با اشاره به حادثه متروپل وظیفه ایمن‌سازی ساختمان‌های در حال بهره‌برداری را به عهده مالکان دانست و افزود: در ساختمان‌های در دست ساخت نیز مجریان باید مراحل مختلف ساخت را در فرآیند قانونی عملیاتی کنند ، به همین علت نقشه را باید مهندس با صلاحیت تهیه کند و نظارت و اجرا نیز به مهندسان و مجریان دارای صلاحیت سپرده شود .

این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: شهرداری‌ها وظایف نظارت و کنترل ساختمان‌ها را برعهده دارند و قانون برای هیچکدام از شهرداری‌ها استثنا قائل نشده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا