مجله خبریبورس و بازارمجلس و ارگان ها

راهکارهای مجلس برای کاهش بحران مسکن

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی سه راهکار کاهش بحران مسکن در کشور را تشریح کرد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، مجتبی یوسفی، عضو کمیسیون عمران مجلس، تامین زمین و مسکن برای نیازمندان و اقشار واقع در گروه های درآمدی پایین، مهار تورم ساختمانی به واسطه کنترل قیمت مصالح و همچنین مقابله با سفته بازی در بازار زمین و مسکن از طریق اهرم های مالیاتی موثر را سه راهکار هدایت بخش مسکن به شرایط بهبود عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: برای مهار تورم در بخش مسکن باید اول بازار مصالح ساختمانی را به ثبات رساند و سپس برای افزایش ساخت و ساز برنامه ریزی کرد.

وی در ادامه افزود: مهار تورم در کنار رشد تولید امکانپذیر است؛ با توجه به اینکه مسکن پیشران اقتصادی محسوب می شود در حوزه ساخت و ساز باید در سال جدید به گونه ای دیگر عمل کرد تا تولید مسکن افزایش داشته باشد. با توجه به اینکه مصالح ساختمانی در حال حاضر گران است دولت باید برای مهار تورم در این بخش چاره اندیشی کند.

وی در خصوص راهکار مهار تورم در بخش مسکن گفت: اولین نکته که باید به آن توجه شود تامین زمین برای ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد و آسیب پذیر و نیازمند به حمایت است؛ دومین گام ثبات در بخش مصالح ساختمانی است؛ در صورتی که بازار مصالح ثبات داشته باشد ساخت و ساز نیز سرعت می گیرد؛ در نهایت دریافت مالیات خانه است که می تواند مشکل مسکن را برطرف کند و این بازار را دچار تحرک کند؛ چرا که در حال حاضر بازار در سکون است و این مالیات ستانی می تواند این بازار را به یک بازار مصرفی تبدیل کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا