راه و شهرسازیمجله خبری

مسکن کارگران در مناطق آزاد ساخته می‌شود

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، حجت‌الله عبدالملکی با تاکید بر اینکه حقوق فعالان اقتصادی مناطق آزاد کشور برای بهره‌مندی از امتیازات پیش‌بینی شده در قانون مناطق آزاد باید حفظ شود، اظهار کرد: مشکلات مناطق آزاد در سطح ملی در 4 بخش گمرکی، مالیاتی، ارزی و اداری است و تلاش مضاعفی خواهیم کرد تا این موانع برطرف شود.

وی ادامه داد: در رابطه با قوانین مالیاتی به‌دنبال ایجاد بسته‌های مالیاتی هستیم. فراکسیون مناطق‌آزاد مجلس نیز با ما در رفع موانع همراه است. این موضوع به صراحت در قانون پیش بینی شده است و تلاش می‌کنیم از طریق مجاری قانونی موضوع را حل نماییم.

وی با اشاره به مشکلات مربوط به استقرار گمرک ایران در محدوده مناطق‌آزاد گفت: گمرک جزو اولین دستورهای کاری دبیرخانه است و به این موضوع به طور جدی ورود می‌کنیم.

وی همچنین در خصوص الحاق دبیرخانه شورایعالی مناطق‌آزاد به زیرمجموعه وزارت اقتصاد افزود: از نظر بنده این اتفاق خوبی است چون مناطق آزاد با ارگان‌ها و اداراتی مانند بانک‌ها، بورس، گمرک و.. سروکار دارند که همه اینها زیرمجموعه وزارت اقتصاد هستند و به همین علت پیگیری‌ها زودتر به نتیجه می‌رسد.

دبیر شورای عالی مناطق‌ آزاد درخصوص تخصیص زمین جهت ساخت مسکن نیز گفت: در خصوص تخصیص زمین جهت تامین مسکن کارگران در مناطق آزاد بدنبال هیچ سودی نیستیم، این زمین ها باید با کمترین قیمت واگذار شود.

وی با بیان اینکه در چند سال گذشته زیرساخت‌ها در مناطق‌آزاد به خوبی تامین نشده است، افزود: با آنکه نیاز مناطق به برق افزایش یافته ولی تولید آن به همان اندازه اضافه نشده، بنابراین باید برای رفع مشکلات زیرساختی مناطق، برنامه‌ریزی عملیاتی و فوری داشته باشیم.

وی این را هم گفت که با کمک مناطق و متخصصین حوزه مناطق‌ آزاد، ضوابط مناطق آزاد را پایش می‌کنیم تا برخی قوانین بی‌مورد و دست و پاگیر حذف شوند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا