راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

مسکن مهر پردیس تابستان ۱۴۰۲ آماده تحویل می‌شود

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، علیرضا جعفری در آیین آغاز عملیات اجرایی 100 هزار واحد نهضت ملی مسکن در 13 شهر جدید کشور، اظهار کرد: امروز عملیات اجرایی ساخت 100 هزار واحد مسکن در 9 استان در قالب گام دوم نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید آغاز شد.

وی ادامه داد: در بخش طراحی و تراکم واحدها نهضت ملی مسکن به‌سمت تراکم پایین حرکت کرده‌ایم. در شهرهایی که موجودی زمین مناسب است واحدها یک طبقه حیاط‌دار، 2 و 3 طبقه ساخته خواهد شد.

وی با بیان اینکه این نوع طراحی مورد استقبال مردم قرار گرفته است، افزود: در کلان‌شهرها نیز واحدها در ساختمان‌های 6 تا 7 طبقه ساخته می‌شود. با توسعه برنامه زمین ظرفیت پروژه‌ها را به‌سمت تراکم پایین می‌بریم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران با اشاره به این که در این مرحله بیشترین واحدها با 22566 واحد مربوط به شهر جدید پرند است که با همکاری نیروی زمینی ارتش ساخته می‌شود، اضافه کرد:

در زمان حاضر 526 پروژه روستایی و زیربنایی در بخش‌های مختلف فرهنگی، ورزشی، خدماتی، تجاری و… به‌ارزش 20 هزار میلیارد تومان در حال اجراست.

جعفری همچنین با اعلام اینکه 80 درصد مساکن مهر کشور تا پایان سال تکمیل می‌شود، گفت: واحد‌های باقیمانده شهرهای پردیس، پرند و هشتگرد نیز تا تابستان سال آینده تحویل متقاضیان می‌شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا