مجله خبریراه و شهرسازی

۱۴۵ هزار واحد مسکن مهر نيمه تمام در کشور باقی مانده است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: ۲۵۰ هزار واحد مسکن مهر به دولت سیزدهم رسیده بود که ۱۴۵ هزار واحد از آن باقی مانده است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبی یوسفی، عضو کمیسیون عمران مجلس و عضو هیئت رئیسه مجلس در برنامه تهران ۲۰ با بیان اینکه ۲ میلیون و ۵۰ هزار واحد مسکن مهر در طی دولت نهم و دهم هدف گذاری شده بود، گفت:  حدود ۲ میلیون واحد مسکونی هم که در آن دوره ساخته شده بود مربوط به مسکن روستایی و مقاوم سازی آنها بوده است‌.

وی افزود: حدود ۲۵۰ هزار واحد مسکن مهر به دولت سیزدهم رسید که از این تعداد ۱۰۵ هزار  واحد به اتمام رسیده و در حال حاضر ۱۴۵ هزار واحد باقی مانده است.

یوسفی اظهار کرد: واحدهای مسکن مهر باقی مانده در حال حاضر مشکل حقوقی و تعاونی دارند و بخشی دیگری از اين واحدها هم مشکل زیربنایی و روبنایی دارند. یکی از اصلی ترین مشکلات مسکن مهر مربوط به جانمایی این واحد‌ها بوده و این پروژه‌ها با تراکم های بالا ساخته شده اند در حالی که با جانمایی درست شاید بخشی از این مشکلات ایجاد نمی شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: ما برای پروژه های مسکن مهر  شهر نساختیم بلکه خوابگاه احداث کرده ایم و پروژه های بلند مرتبه سازی در این مناطق ساخته شده است.

در ادامه این برنامه  مهدی عسگری، رئیس کمیته احیا و بهره برداری اراضی با اشاره به اینکه باید از مسکن مهر یک سری درس ها بتوانیم، بیاموزیم گفت: ما در  آن دوره مسکن نساختیم بلکه خوابگاه احداث کردیم. بسیاری از واحدهای مسکن مهر در شهرها به صورت متمرکز و انبوه سازی ساخته شده است و خوابگاه هستند.

عسگری اظهار کرد: ۱۵ درصد از مساحت ایران قابل سکونت است اما ما فقط ۰.۸ درصد از آن را قابل سکونت کرده ایم و برخی از نقاط کشور از جمله کلان شهرها را با جمعیت حداکثری و به صورت فشرده قرار داده ایم. ۱۴۰ نفر در هکتار تراکم جمعیت در تهران است در حالی که با توسعه شهرها می توانیم این عدد را کاهش دهیم.

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا