مجله خبریراه و شهرسازی

متروی پرند با سه رام قطار حرکت می‌کند

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند گفت: مترو پرند با ۷۵۰ میلیارد تومان که در دولت سیزدهم با منابع داخلی شرکت عمران تامین شده، آماده بهره برداری است و به زودی با حضور رییس جمهور افتتاح این خط انجام می شود و در فاز اول با سه رام قطار کار خود را شروع می کند.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، آرش صیادی در ادامه گفت: عملیات اجرایی مترو تهران ـ پرند از سال ۱۳۸۹ توسط شرکت عمران شهر جدید پرند آغاز شد که این شرکت بخشی از عملیات زیرسازی آن را به اتمام رساند. با توجه به اینکه مترو پرند ادامه خط یک مترو تهران بود دولت با محوریت کارفرمایی شرکت عمران پرند با منابع دولتی در سال ۱۳۹۱ عملیات اجرایی را به شهرداری تهران سپرد.

وی افزود: بین سال های ۱۳۹۱ تا ۱۴۰۱ مجموعا از محل منابع عمومی دولت ۶۱۲ میلیارد تومان به پروژه مترو پرند تخصیص داده شد. با توجه به تورم چند سال گذشته و گران شدن پروژه های ریلی عملا آن روش تامین مالی روی پروژه مترو پرند جواب نمی داد و اگر قرار بود با همان مدل پیش برویم تا چند سال آینده هم نمی توانستیم شاهد بهره برداری از این خط باشیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند خاطرنشان کرد: سال ۱۴۰۰ با روی کار آمدن دولت سیزدهم تدبیری اندیشیده شد که از دیگر منابع هم برای تکمیل مترو پرند کمک بگیریم. مجوزی توسط مجمع عمومی شرکت عمران پرند صادر شد که از محل منابع داخلی شرکت مبلغ ۷۵۰ میلیارد تومان به خط مترو تخصیص دهیم. در سفر سال گذشته رییس جمهوری به شهر پرند حجت‌الاسلام رییسی بر تسریع این طرح تاکید کرد. این مبلغ ۷۵۰ میلیارد تومان باعث شد روند اجرای پروژه تسریع شود و خوشبختانه هم‌اکنون آماده بهره برداری است.

صیادی یادآور شد: مترو پرند در بخش عملیات عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصد و در بخش تجهیزات فنی با پیشرفت صفر درصد تحویل دولت سیزدهم شد. هم‌اکنون عملیات عمرانی به پیشرفت ۱۰۰ درصد و با اجرای تجهیزات، طرح آماده بهره برداری است.

به گفته صیادی آنطور که شهرداری تهران به عنوان بهره بردار مترو پرند اعلام کرده فعلا مترو پرند با سه رام قطار راه می افتد و به شرط تامین ناوگان، ظرفیت آن افزایش می یابد. در حوزه مخابرات نیز با پیگیری که از دوستان پیمانکار گرفتم مشکلی وجود ندارد و البته سیگنالینگ به شکل لوکال (محلی) اداره خواهد شد. با توجه به برنامه های شهرداری با شرکت های واگن سازی امیدواریم در پروسه ای چند ساله مساله ناوگان مترو پرند به طور کامل حل شود.

وی همچنین درباره افتتاح مسکن مهر گفت: در افتتاحی که به زودی با حضور رییس‌جمهور انجام می شود ۴۳۹۰ واحد مسکن مهر از باقیمانده مسکن مهر پرند افتتاح خواهد شد. حدود ۶۸۰۰ واحد نیز پایان سال گذشته به بهره برداری رسیده بود. عملا از مجموع ۹۵ هزار واحد مسکن مهر پرند حدود ۹۴ هزار واحد بهره برداری می شود و ۱۰۰۰ واحد نیز عمدتا دچار مشکلات حقوقی بین تعاونی ها است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا