بورس و بازارمجله خبری

رشد قیمت مسکن به صفر رسیده است

به گزارش ساختمان آنلاین: مصطفی قلی خسروی در ادامه گفت: در سالهای گذشته معمولا با شایعات قبل ازعید و بعد از عید، قبل از انتخابات و بعد از انتخابات، بازار مسکن تحت تاثیر قرار می گرفت و عموما قیمت ها افزایش پیدا می‌کرد. اما در حال حاضر که حدود دو سال است با اپیدمی ویروس کرونا مواجه شده‌ایم، شایعات تاثیر چندانی بر بازار ندارد.

وی افزود: گزارش هایی که ما از کف بازار می گیریم نشان دهنده ثبات بازار مسکن است و اگر مراکز آماری اجازه دهند بازار مقداری خودش را پیدا می کند و به یک ثبات نسبی قیمت می رسد.

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه بازار مسکن دچار رکود شده است گفت: عمده متقاضیان بالقوه مسکن منتظر نتایج مذاکرات هسته ای هستند که بحمدالله تا الان پیشرفت های خوبی حاصل شده و امیدوارم سریعتر موفقیت کلی اعلام شود. اگر این اتفاق رخ دهد مسلم بدانید مقداری در قیمت خانه تاثیرگذار خواهد بود و انتظار کاهش داریم.

خسروی درباره اثرات طرح اهدای زمین رایگان به خانوارهای سه دارای سه فرزند خاطرنشان کرد: طرح هایی مثل نهضت ملی مسکن، طرح اجاره داری حرفه ای، زمین رایگان و غیره در صورتی منجر به ایجاد اثر در بازار مسکن می شود که مردم نتایج آن را به صورت ملموس ببینند. توفیق دولت در این بخش ها قطعا اثرات خوبی در بازار خواهد داشت.

رییس اتحادیه مشاوران املاک درباره پیش بینی بازار مسکن در سال ۱۴۰۱ گفت: فعلا بازار بر مدار انتظارات کاهشی قرار گرفته و نگاه متعاملین این است که بازار آبستن حوادث خواهد بود. رشد قیمت مسکن به صفر رسیده و در این شرایط افزایش معاملات و قیمت دور از ذهن است. انتظار بازاری با ثبات در سال آینده را داریم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا