بورس و بازارمجله خبری

فهرست خانه‌های حداقل ۵ میلیاردی در پایتخت

به گزارش ساختمان آنلاین:   آپارتمان‌های۵ میلیارد تومان به بالا از این بابت که یا در یک محله لوکس در شمال شهر واقع شده‌اند یا اینکه با وجود تعلق به محله‌های متوسط، اما لوکس‌متراژ به شمار می‌آیند، از نگاه کارشناسان باید در گروه خانه‌های لوکس دسته‌بندی شوند و اگر قرار است سیاست مالیاتی خاصی برای این نوع از املاک وضع شود، خانه‌های با قیمت حداقل۵ میلیارد تومانی باید مشمول آن سیاست شوند.

15

بررسی فایل‌های موجود در بازار مسکن نیز نشان می‌دهد خانه‌های حداقل5 میلیارد تومانی اغلب یا متراژ زیر 100 مترمربع دارند اما در محله‌های گران‌قیمت در مناطق یک تا سه قرار دارند یا اینکه متراژ آنها سبب شده در گروه خانه‌های لوکس یک محله دسته‌بندی شوند.

به عنوان مثال اگرچه منطقه هشت تهران یک منطقه مصرفی در بازار مسکن به شمار می‌آید، اما آپارتمان 160 مترمربعی در این منطقه با الگوی مصرف عموم متقاضیان مسکن در این منطقه و حتی در بیشتر مناطق تهران تطابق ندارد؛ کمااینکه بیش از نیمی از تهرانی‌ها در آپارتمان‌های زیر 100 مترمربع سکونت دارند. به این ترتیب خانه‌هایی با این ویژگی متراژی را نیز می‌توان در گروه خانه‌های لوکس دسته‌بندی کرد. با این تعریف در همه نقاط شهر می‌توان هم خانه‌های مصرفی و هم خانه‌های لوکس یافت، کمااینکه در جدول زیر خانه‌هایی از مناطق گوناگون گردآوری شده که قیمت آنها5 میلیارد تومان به بالا است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا