مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

صندوق ساختمان و مسکن اقشار متوسط را خانه‌دار می‌کند

عضو هیئت مدیره کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان این‌که ساختار صندوق ساختمان و مسکن برای بخش خصوصی فراهم نیست، گفت: با این صندوق‌ها می‌توان اقشار متوسط را خانه‌دار کرد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، فرشید پورحاجت اظهار کرد: صندوق‌ ساختمان و مسکن ساختار مناسبی برای تولید مسکن دارند، اما شرایط استفاده از آنها برای بخش خصوصی سخت است.

وی با بیان این‌که بانک مسکن با استفاده منابع مالی خود در قالب این صندوق‌ها مسکن تولید می‌کند، ادامه داد: ابزار تولید مسکن این صندوق‌ها با ساختار تامین مالی بانک همخوانی دارد.

وی افزود: بایستی شرایط به‌گونه تعریف شود تا بخش خصوصی بتواند در قالب پروژه‌های کوچک‌تر از این فرصت برای تولید مسکن استفاده کند.

عضو هیئت مدیره کانون سراسری انبوه‌سازان تاکید کرد: بنگاه‌های بخش خصوصی می‌توانند با تشکیل کنسرسیوم از ظرفیت نظام بانکی برای تولید مسکن استفاده کنند. واقعیت آن است که ساختار صندوق‌های ساختمان و مسکن برای پروژه‌های بزرگ تعریف شده و مثلاً برای پروژه‌های 30 و 40 واحدی کارایی ندارد.

پورحاجت با اشاره به این‌که ساختار کنونی برای داخل شهرها تعریف نشده و مناسب حاشیه شهرهاست، گفت: در صورت فراهم شدن ساختار فعالیت بخش خصوصی می‌توان از صندوق‌های ساختمان و مسکن برای خانه‌دار کردن اقشار متوسط جامعه بهره برد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا