بررسی اتصال خط ۲ مترو به شهر پردیس

0

مدیرعامل شرکت مترو تهران از بررسی اتصال خط ۲ مترو به پایانه جدید شرق و خط مترو شهر پردیس خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، نشست بررسی نحوه اتصال پایانه جدید شرق به خط ۲ مترو تهران و نیز امکان شروع خط مترو شهر پردیس از حوالی این پایانه با حضور امام مدیرعامل شرکت مترو تهران، شهردار منطقه ۱۳ و مدیرعامل سازمان پایانه‌‌‌ها و پارک‌‌‌سوارهای شهر تهران برگزار شد.

به گزارش ساختمان آنلاین: علی امام، مدیرعامل شرکت متروی تهران با بیان اینکه یکی از پیش‌نیازهای بهره‌‌‌برداری از پایانه جدید شرق که عملا عملیات ساختمانی آن تکمیل شده، ایجاد ارتباط بین این پایانه با مراکز تبادل سفر داخل شهر تهران از طریق شبکه حمل‌ونقل عمومی است، افزود: البته در کنار این اقدام، مسأله اتصال پایانه جدید شرق به خط مترو شهر پردیس هم مدنظر قرار دارد.

یکی از مباحث اصلی جلسه مذکور، بررسی مجدد مسیر توسعه خط ۲ مترو از ایستگاه فرهنگسرا (که در منتهی‌‌‌الیه شرقی خط ۲ قرار داشته و در حال بهره‌‌‌برداری است) تا محل پایانه جدید شرق در جاده دماوند بود؛ در این زمینه مقرر شد به منظور تکمیل طراحی‌‌‌ها و در صورت لزوم بازنگری در طرح، مشاور ذی‌‌‌صلاح انتخاب و مطالعات لازم در اسرع وقت آغاز شود.

گفتنی است فاصله ایستگاه در حال بهره‌‌‌برداری فرهنگسرا تا پایانه جدید شرق حدود ۴‌هزار و ۶۰۰ متر است که از این مسیر تونلی، حدود ۶۰۰ متر در سال‌های گذشته ساخته شده است و حالا ادامه تونل موجود باید احداث شود تا پایانه مذکور از طریق خط ۲ مترو به شبکه حمل‌ونقل عمومی پایتخت متصل شود.

لینک کوتاه مطلب : https://sakhtemanonline.com/?p=98391

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.