بورس و بازارصنایع ساختمانیمجله خبری

شایعه کمبود برق سیمان را گران کرد

به گزارش ساختمان آنلاین:  عبدالرضا شیخان دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در خصوص تغییرات قیمتی در بازار سیمان، اظهار کرد: متاسفانه شایعه کمبود برق در واحدهای سیمانی و فولاد باعث شده تا فروشندگان سیمان از فروش ممانعت کرده و همین امر عاملی شده تا قیمت هر کیسه سیمان از 50 هزار تومان به 70 هزار تومان برسد.

وی با اعلام اینکه البته این موضوع در بورس کالا نیز تاثیرگذاشته است، افزود: افزایش تقاضا در بورس عاملی شد تا قیمت هر کیسه سیمان 35 هزار تومان مورد معامله قرار گیرد این درحالیست که پیش از این هر کیسه سیمان در بورس کالا 27 هزار تومان بود.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان تصریح کرد: براساس توافقات به عمل امده با وزارت نیرو قرار است به صورت نوبت بندی برق واحدهای سیمان تامین شود و از انها از 15 خرداد تا 15 شهریور ماه 5 میلیون تن سیمان تولید کنند.

شیخان ابرازا میدواری کرد: با رفع مشکلات تولید عرضه در بورس کالا افزایش پیدا کرده است و تامین برق واحدها عرضه سیمان در بورس کالا افزایش یافته و به دنبال آن قیمتها تعدیل خواهد شد.در نهایت بازار نیز مجبور است کاهش قیمت ها را اجرایی کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا