راه و شهرسازیمجله خبری

رشد دستمزد نیروهای ساخت و ساز

به گزارش ساختمان آنلاین: و براساس گزارش مرکز آمار، در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ میانگین دستمزد نیروهای انسانی شاغل در پروژه‌های ساختمانی و طرح‌های عمرانی در ۹ گروه منتخب، با افزایش حدود ۳۱ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته روبه‌رو شده است.

میانگین دستمزد نیروهای انسانی شاغل در پروژه‌های عمرانی و ساخت‌وسازها شامل بنای سفت‌‌کار درجه یک، آرماتوربند درجه یک، اسکلت‌‌ساز درجه یک، سیمان‌‌کار درجه یک، کاشی‌‌کار درجه یک، استادکار تاسیسات، کارگر ساده، راننده تریلی و راننده لودر در حالی به‌طور میانگین رشد ۳۱ درصدی داشته که بررسی جداگانه تغییرات میانگین دستمزد در هر یک از این مشاغل حکایت از آن دارد که رقم دستمزد اسکلت‌‌ساز درجه یک با رشد ۴۵ درصدی، بیشترین رشد را داشته است.

همچنین کمترین میزان رشد نقطه‌‌ای دستمزد در این گزارش به حرفه استادکار تاسیسات تعلق دارد. بنا بر گزارش مرکز آمار میزان دستمزد استادکار تاسیسات در نیمه دوم ۱۴۰۰ نسبت به نیمه دوم سال ۱۳۹۰ رشد ۱۲ درصدی داشته است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا