مجله خبریراه و شهرسازی

زمین برای ساخت 30 هزار مسکن تعاونی تامین شد

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: زمین مورد نیاز برای ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی تعاونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در کشور تامین شد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از دانشجو، مهدی مسکنی شامگاه دوشنبه در حاشیه بازدید از واحد‌های تولیدی خراسان شمالی، گفت: بر اساس تفاهم نامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وزارت راه و شهرسازی ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای جامعه هدف برنامه ریزی شده است.

وی افزود: این تعداد مسکن برای کارگران، بازنشستگان و مشمولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ساخته می شود که اقدامات اولیه انجام شده و منتظر واگذاری و تحویل زمین از طرف وزارت راه و شهرسازی است.

معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: تاکنون ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی آغاز شده است و هزار واحد مسکن در اسفندماه به متقاضیان در استان سیستان و بلوچستان تحویل داده می شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود درباره ورود تعاونی ها به نوسازی بافت فرسوده شهری گفت: با تفاهم نامه با شهرداری تهران ساخت پنج هزا واحد مسکن در قالب تعاونی مسکن محله ای برای احیای بافت فرسوده و فضای ناکارآمد شهری برنامه ریزی شده است.

فعالیت ۱۰۱ هزار تعاونی در کشور

مسکنی با اشاره به فعالیت ۱۰۱ هزار تعاونی در کشور گفت: در دولت سیزدهم ثبت تعاونی ها افزایش یافت و اکنون یک میلیون و ۸۴۷ هزار فرصت شغلی در تعاونی های کشور فراهم شده است.

به گفته وی، اینک از ۲۴۳ هزار تعاونی ایجاد شده؛ ۱۰۱ هزار تعاونی فعال است.

مسکنی، افزایش ۲.۵ درصدی تعداد شرکت های تعاونی و رشد ۳.۵ درصدی تعداد شاغلین تعاونی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را مهم ترین اقدامات معاونت امور تعاون برشمرد و افزود: اعطای تسهیلات بانک توسعه تعاون ۱۸۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

«مهدی مسکنی» معاون تعاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در سفر یکروزه (دوشنبه) به خراسان شمالی ضمن دیدار با استاندار با فعالان بخش تعاونی استان و تعدادی از تعاونی های برتر شهرستان بجنورد و شیروان بازدید خواهد کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا