راه و شهرسازیمجله خبری

رستم قاسمی: بحران زمین حل شده اما در ساخت مسکن مشکلات زیاد است

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم،رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در مراسم اعطای حکم ریاست شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان به حمزه شکیب درباره مشکل مسکن در کشور،  اظهار کرد: بیشترین متوسط سبد هزینه خانوار در کشور مربوط به تامین مسکن است.  با این بحران در کشور روبرو هستیم، بنابراین یک وظیفه جدی بر دوش ما به عنوان متولی مسکن است که باید با تلاش بیشتر کمبودها را جبران کنیم.

وی با تاکید بر این‌که مهم‌ترین مولفه مهم برای مردم بحث مسکن است، افزود: وزارت راه و شهرسازی در تلاش است این مشکلات را بر طرف کند. در این راستا باید بحث وام و زمین ها را برطرف کنیم، در حوزه زمین بحران را پشت سر گذاشته‌ایم اما در ساخت و ساز با مشکلات زیادی روبرو هستیم.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: کمک سازمان نظام مهندسی ساختمان می تواند راهگشای حل مشکل مسکن باشد. اگر اراده وهمراهی باشد پیشرفت‌های بسیار زیادی دست خواهیم یافت. امیدواریم با حضور شورای مرکزی این انسجام و همدلی در سطح کشور صورت گیرد‌ تا بتوانیم معضل اصلی کشور که همان مسکن است را برطرف کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا