راه و شهرسازیمجله خبری

کاهش ساختمان‌‌‌های «پرخطر» در تهران؟

به گزارش ساختمان آنلاین:  مهدی بابایی با اشاره به رسیدگی پرونده ساختمان‌‌‌های ناایمن تهران در دادستانی اظهار کرد: بررسی هر هفته سه پرونده در دادستانی به قبل از حادثه مترو پل برمی‌گردد و در حال حاضر سرعت رسیدگی به این مساله افزایش پیدا کرده است.

وی به برگزاری مستمر جلسات کمیته ایمنی مناطق اشاره کرد و افزود: اخطار به مالکان به صورت مستمر داده می‌شود و تعدادی از مالکان ساختمان‌‌‌های پرخطر که نسبت به رعایت تمهیدات ایمنی حوزه حریق اقدام نکرده‌‌‌اند، به نماینده دادستان ارجاع و موضوع به سرعت رسیدگی می‌شود. وی با بیان اینکه با رسیدگی‌‌‌های انجام شده، حتما از تعداد ساختمان ناایمن پایتخت که ۱۲۹ مورد بود، کاسته شده است، یادآور شد: اینکه تا امروز لیستی از ساختمان‌‌‌های پرخطر ارائه نداده‌‌‌ایم، به این دلیل بوده که می‌‌‌خواستیم نظر قطعی سازمان آتش‌نشانی را داشته باشیم تا بتوانیم آخرین وضعیت ۱۲۹ ساختمان بسیار پرخطر تهران را اعلام کنیم. بابایی ابراز امیدواری کرد که با همراهی دادستانی در سال ۱۴۰۱ امور سرعت بگیرد و این تعداد ساختمان تعیین‌تکلیف شود تا در سال آینده بتوان وضعیت ساختمان‌‌‌های میان‌‌‌خطر را بررسی کرد. وی با اشاره به سخنان دادستان کل کشور در صحن شورای شهر تهران مبنی بر اینکه اعلام اسامی ساختمان‌‌‌های پرخطر به مصلحت نیست، گفت: این مساله، نظر شخصی ایشان بوده اما اعلام اسامی این ساختمان‌‌‌ها که محل اجتماع عمومی است منصه ظهور شفافیت بوده و حق طبیعی مردم است که بدانند کدام ساختمان‌‌‌ها ناایمن و پرخطر بوده تا در آن فضاها حضور پیدا نکنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا