راه و شهرسازیمجله خبری

ساختمان‌های ناایمن زیر ذره‌بین شهرداری

به گزارش ساختمان آنلاین:  علیرضا زاکانی، شهردار تهران در حالی روز گذشته و در جریان برگزاری یکصد و سیزدهمین نشست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران از تشکیل ستاد ویژه برای شناسایی این ساختمان های ناایمن واقع در پایتخت خبر داد که پیش از این شنیده ها از تهیه فهرست مشخصات و اسامی ۱۲۹ ساختمان ناایمن شهر تهران حکایت داشت.

بر اساس اخبار غیررسمی، لیستی شامل مشخصات و اسامی ۱۲۹ساختمان ناایمن در شهر تهران تهیه شده و خبرهای اولیه حاکی از آن بود که این لیست آماده انتشار است. اما این لیست تاکنون منتشر نشده و حال شهردار تهران از تشکیل ستاد ایمنی ویژه برای شناسایی ساختمان های ناایمن خبر داده است.

زاکانی همچنین با اشاره به ترافیک تهران گفت: موضوع نمایشگاه از قبل مصوبه ای دارد تا نمایشگاه بین‌‌المللی به شهر آفتاب منتقل شود. به واسطه کرونا شهر آفتاب غیر فعال بود؛ اما امسال حدود ۴۷ نمایشگاه در آن برگزار می شود.

شهردار تهران گفت: این گره ترافیکی تا زمانی که نمایشگاه ظرفیت های خود را در حوزه پارکینگ و حمل و نقل توسعه ندهد، وجود دارد. نمایشگاه ساختمان هم این ترافیک را تشدید کرد تا زمانی که حمل و‌ نقل عمومی تقویت نشود و شرایطی به وجود نیاید، ترافیک وجود خواهد داشت.

وی با بیان اینکه بیش از ۷۵ درصد وسایل نقلیه تهران شخصی است، اظهار کرد: امیدواریم به سمتی برویم که علاوه بر ۲ هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس موجود سه هزار و ۳۵۰ اتوبوس و ۱۲ ایستگاه مترو تا عید افتتاح شود.

زاکانی با اشاره به سازه های ناپایدار شهری گفت: میراثی را داریم که نقاط مثبت و منفی دارد و یکی از آن ها ساختمان های سست و گودهای ناایمن هستند. ما ستاد ایمنی را در شهرداری تهران تشکیل دادیم و ۲ جلسه آن تشکیل شده است و به لطف الهی با شناسایی های صورت گرفته ساختمان ها شناسایی می شوند تا کار دنبال شود.

وی تصریح کرد: روز گذشته جلسه ای با شهرداران مناطق برگزار کردیم و یکی از ساختمان های ناایمن نیز روز گذشته پلمب شد و از ۲ ماه پیش گود برج میلاد را که رها شده بود، با جبران منابع بسیار ایمن سازی کردیم.

شهردار تهران تصریح کرد: همچنین یکی از ساختمان هایی که در گذشته به‌دلیل ناایمن بودن پلمب شده بود، درخواست مجوز طبقه اضافه داشت که با انجام این کار هم مخالفت کردیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا