مجله خبری

ریزش کم سابقه قیمت مسکن در تهران

ریزش کم سابقه قیمت مسکن در تهران

بررسی جدیدترین آمار رسمی از بازار مسکن حاکی از آن است که طی فروردین ۹۹ نرخ مسکن در تهران نسبت به اسفندماه ۹۸ کاهش یافته است.

گسترش‌نیوز: بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی در فروردین ماه امسال متوسط نرخ هر مترمربع واحد مسکونی در مناطق ۲۲ گانه تهران با کاهش ۷۲ صدم درصدی در مقایسه با آخرین ماه سال ۹۸ به ۱۵ میلیون و ۵۴۵ هزار تومان رسید.

در اسفندماه سال گذشته متوسط نرخ هر مترمربع واحد مسکونی در تهران ۱۵ میلیون و ۶۵۸ هزار تومان بود. همچنین در نخستین ماه امسال ۱۰۹۶ فقره قرارداد در سامانه املاک و مستغلات ثبت شد که در مقایسه با ۹۰۷۷ فقره اسفندماه سال گذشته حاکی از کاهش ۸۷ درصدی دارد.

بیشترین متوسط نرخ مناطق ۲۲ گانه تهران مربوط به منطقه یک با ۳۱ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان بوده که نسبت به اسفند ۹۸ بالغ بر ۳.۹ درصد کاهش یافته است.

کمترین متوسط نرخ نیز مربوط به منطقه ۱۸ با ۷ میلیون و ۱۱۸ هزار تومان بوده است. در اسفندماه سال گذشته متوسط نرخ هر مترمربع واحد مسکونی در این منطقه ۷ میلیون و ۴۷۹ هزار تومان بود. به عبارت دیگر در فروردین امسال متوسط نرخ مسکن در این منطقه نسبت به ماه پیش از آن ۴.۸۳ درصد رشد منفی داشته است.

متوسط نرخ هر متر مربع واحد مسکونی در منطقه ۱۲ با ۷ میلیون و ۷۱۴ هزار تومان برای هر مترمربع بیشترین کاهش را در مقایسه با آخرین ماه زمستان ۹۸ داشته است. در اسفندماه سال گذشته متوسط نرخ هر مترمربع واحد مسکونی در این منطقه ۹ میلیون و ۲۰۵ هزار تومان بود که نشان از کاهش ۱۶.۲ درصد نرخ مسکن در منطقه مذکور دارد.

 

منبع: گسترش نیوز

به این مطلب امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا