راه و شهرسازیمجله خبری

مقصران ریزش متروپل معرفی شدند

به گزارش ساختمان آنلاین: محمدرضا رضایی‌کوچی در گفت‌وگو با یکی از بخش‌های خبری صدا‌و‌سیما درباره آخرین وضعیت رسیدگی به تخلفات فروریزش ساختمان متروپل در آبادان اظهار کرد: گزارش کمیسیون عمران از حادثه ریزش ساختمان متروپل آماده و به هیات رئیسه مجلس ارسال شده است و در هفته جاری این گزارش در صحن مجلس قرائت خواهد شد. به گفته وی، از ابتدای کار در انتخاب مشاور و ناظر پروژه کوتاهی صورت گرفته، چرا که فرد و شرکت مذکور صلاحیت کافی نداشته و مجوز آن نیز غیرقانونی بوده است.  وی ادامه داد: همچنین در حین ساخت‌و‌ساز نیز ناظر تغییر کرده و ناظران متعددی در این پروژه دخیل بوده‌اند و با وجود ارائه گزارش وضعیت نامناسب ساختمان متروپل به شهرداری آبادان، این مجموعه توجهی به تخلفات نکرده است. از سوی دیگر مسوولان در رده‌های مختلف در انجام وظایف خود کوتاهی کردند. از نظر کمیسیون عمران مالک ساختمان تخلفات فراوانی داشته و شهرداری و سازمان نظام مهندسی نیز با وجود مشهود بودن تخلفات در حین ساخت، کوتاهی کرده و به تخلفات توجهی نکردند.  نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: انتظار داشتیم وزارت راه و شهرسازی نیز به عنوان ناظر عالیه منطقه آزاد و به عنوان متولی مدیریت عمرانی این منطقه به این موضوع ورود کرده و وظایف قانونی خود را انجام می‌داد که متاسفانه آنها نیز کوتاهی کردند.  رضایی‌کوچی تاکید کرد: یک نسخه گزارش کمیسیون عمران درباره مقصران حادثه متروپل نیز به قوه‌قضائیه ارسال شده تا با متخلفان برخورد قضایی صورت گیرد. از نظر ما در کنار مالک، شهرداری آبادان و سازمان نظام مهندسی بیشترین تخلف را داشتند و البته دستگاه‌های ناظر نیز به وظایف خود‌ به خوبی عمل نکرده‌اند.

در این گفت‌وگوی کوتاه آن‌طور که از پیش مشخص بود همه اضلاع درگیر و دخیل در پروژه متروپل از قبیل مالک، شهرداری و نظام مهندسی به عنوان مقصران حادثه معرفی شدند؛ اما باید دید پس از ارائه مشروح این گزارش در صحن مجلس، سهم تقصیر هر یک از اضلاع دخیل در این فاجعه از نگاه کمیسیون تخصصی مجلس مشخص شده است؟

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا