مجله خبریبورس و بازار

خرید خانه در مناطق جنوب تهران چقدر هزینه دارد؟

در حال حاضر با نقدینگی بین ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان می توان در شهرهای واقع در جنوب شرقی استان تهران صاحب مسکن شد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسکانیوز، با وجود نوسانات بازار مسکن، تقاضای مصرفی در مناطقی از جنوب شرق تهران و حومه آن فعال است. بررسی ها نشان می دهد با نقدینگی بسیار کمتر از متوسط قیمت تهران می توان در محله هایی مثل افسریه، مسعودیه، مشیریه، شهرک کاروان و شهرهای قیامدت، پاکدشت، خاتون‌آباد، ورامین و قرچک صاحب مسکن شد.

مهار تورم با رونق تولید در بخش مسکن

در شهرهای حاشیه جنوب شرقی استان تهران، قیمت آپارتمان بعضا کمتر از یک میلیارد تومان است و در مواردی می توان با نقدینگی ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان مسکن خریداری کرد.

بسیاری از کارمندان و کارگران شهر تهران در مناطقی از جنوب شرقی پایتخت سکونت دارند که روزانه بین شهر تهران و شرق استان تهران در تردد هستند. با توجه به آنکه نرخ های اجاره و فروش مسکن در حومه تهران، پایین تر از پایتخت است برخی اقشار در شهرهای اطراف سکونت دارند.

امروز ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ یک آپارتمان ۶۰ متری با سن بنای ۱۵ سال، در طبقه اول، دارای انباری و بدون پاکینگ در منطقه خاتون آبان ۶۰۰ میلیون تومان قیمتگذاری شده است. در این گزارش برخی نرخ های پیشنهادی مسکن در جنوب شرقی تهران را مورد بررسی قرار داده ایم.

دولت سیزدهم به منظور تامین مسکن اقشار جامعه برخی پروژه های نهضت ملی مسکن را در شهرهای پاکدشت و ورامین اجرا می کند. حدود ۴۰۰۰ واحد نهضت ملی مسکن توسط اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در دست اجرا است که تا آبان سال گذشته به صورت میانگین ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. این پروژه ها در تهرانسر، شهریار، اسلامشهر، رباط کریم، قرچک و پاکدشت قرار دارد.

پروژه نهضت ملی مسکن پاکدشت

برخی بلوک های پروژه ۶۳۰ واحدی پاکدشت به مرحله نازک کاری رسیده است. اسکلت تمامی بلوک ها به اتمام رسیده و هم‌اکنون در مرحله سفت کاری هستند. برخی نیز در مرحله نازک کاری قرار دارند. مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرده که تا خرداد سال جاری برخی واحدهای مسکن ملی در استان تهران افتتاح می شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا