بورس و بازارمجله خبری

چند توصیه‌ مهم به خریداران مسکن در پایتخت

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، متقاضیان خرید مسکن به طور معمول برای مصون ماندن از عواقب تورم سال جدید، خرید ملکی خود را در ایام شب عید نهایی کنند. هرچند تورم ماهانه ملکی در بهمن و اسفند نیز به طور معمول از اغلب ماه های دیگر سال بیشتر است؛ اما با این حال خرید در سال جاری از نگاه متقاضیان مسکن منطقی تر از موکول کردن آن به سال آینده است؛ به ویژه با توجه به اینکه فروردین ماه بازار مسکن به حالت نیمه تعطیل در می آید و فرصت و حتی فایل در حجم قابل قبول برای بازدید وجود ندارد.

با این حال خریداران ملکی باید این گزاره را در جریان جستجوی این روزها لحاظ کنند که قیمت ها به واسطه ورود به ایام شب عید «تند» شده است.

قیمت های پیشنهادی فروش آپارتمان در پایتخت
محدوده متراژ سن بنا قیمت هر مترمربع (تومان)
شهرک غرب – نرسیده به حافظی 69 9 113 میلیون 50 هزار تومان
تهران نو – خاقانی 90 30 32 میلیون 220 هزار تومان
بنی هاشم – ترسیسده به مرادی 72 12 62 میلیون 500 هزار تومان
تهرانپارس – خیابان 214 غربی 84 10 68 میلیون 450 هزار تومان
ولنجک – بام تهران 140 6 69 میلیون تومان
دیباجی جنوبی – نرسیده به بهشت 101 18 99 میلیون تومان
شریعتی – پایین تر از میدان قدس 120 نوساز 135 میلیون تومان
بزرگراه ارتش – بلوار اوشان 126 15 70 میلیون تومان
پیروزی – نرسیده به کلینی 62 18 35 میلیون 480 هزار تومان
پاسداران – بوستان دوم 160 نوساز 150 میلیون تومان
17 شهریور – نرسیده به کیامنش 62 20 34 میلیون 190 هزار تومان

جستجوگران ملکی باید قبل از اقدام به معامله در جریان ارزش واقعی املاک یک محدوده قرار بگیرند و این امر جز از طریق صرف وقت فراوان برای بازدید از فایل های مختلف امکان پذیر نیست. کسانی که قصدشان برای خرید ملک در هفته های آتی جدی است، پس از بررسی فایل های مختلف می توانند حدود ارزش آپارتمان مطلوب خود را برآورد و از اطمینان به قیمت های اعلامی اولیه پرهیز کنند.

برخی فعالان بازار مسکن می گویند قیمت تعدادی از فایل ها به حدی پرت است که حتی یک معامله نه با آن قیمت که با قیمت ۱۰ تا ۱۵ درصد پایین تر از آن نیز در آن موقعیت مکانی انجام نشده است. به این ترتیب خریداران باید با حساسیت ویژه نسبت به سطح قیمت های پیشنهادی، خانه مطلوب خود را در بازار جستجو کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا