بورس و بازارمجله خبری

افزایش خانه‌های فروشی کوچک در بازار

به گزارش ساختمان آنلاین:  واسطه‌های ملکی فعال در محله‌های مصرفی شهر تهران می‌گویند حتی در محله‌هایی که ساخت‌و‌ساز خانه‌های کوچک‌متراژ و به دنبال آن تقاضای این آپارتمان‌ها محدود است نیز اکنون می‌توان فایل‌هایی با این مشخصه متراژی به متقاضیان خرید معرفی کرد.

اما ویژگی اصلی فایل‌های فروش کوچک‌متراژ عرضه شده در بازار مسکن این است که اغلب قدیمی و بعضا نیاز به بازسازی دارند. به همین خاطر این آپارتمان‌های با قیمت‌های نسبتا مناسب برای فروش عرضه شده‌اند.

علاوه بر محله‌های میانی و جنوبی تهران که ساخت و ساز کوچک‌متراژ در آنها بیش از سایر مناطق صورت می‌گیرد، در محله‌های شمال و غرب تهران نیز واحدهای نقلی قابل جست‌وجو هستند. البته این افزایش فایل در حدی نیست که به منزله کمک موثر برای خروج بازار مسکن از رکود معاملاتی تلقی شود اما به طور نسبی در مقایسه با تابستان امسال، تعداد فروشنده‌های این گروه متراژی به مراتب بیشتر شده است.

تحقیق میدانی از وضعیت بازار مسکن حاکی از این است که تقریبا در همه مناطق 2 تا 15 شهر تهران اکنون آپارتمان‌های نقلی و اغلب سال‌خورده با سن بنای بیش از 15 سال برای فروش عرضه شده‌اند که بسیاری از آنها خرید سرمایه‌ای قبلی مالکان بوده‌اند.

برخی از سرمایه‌گذاران ملکی اکنون با توجه به ثبات نسبی قیمت مسکن در صدد تبدیل به احسن خریدهای قبلی خود هستند و به همین خاطر واحدهای خود را برای فروش عرضه کرده‌اند. از طرفی چون بسیاری از این واحدها نیازمند بازسازی برای سکونت هستند، آنها واحدهای مذکور را با قیمت نسبتا مناسب در مقایسه با میانگین قیمت ملک در هر محله عرضه کرده‌اند.

دنیای اقتصاد

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا