بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

دولت به تنهایی نمی‌تواند قانون جهش تولید مسکن را اجرایی کند

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، کمال علیپور خنکداری با تاکید بر ضرورت ایجاد همکاری بین بخشی برای ساماندهی بازار مسکن، بیان کرد: از نظر بنده دولت و وزارت راه و شهرسازی به تنهایی نمی توانند مشکل بازار مسکن را حل کنند. مجلس قانون جهش تولید مسکن را به تصویب رساند که برای دولت در این قانون نقش هایی پیش بینی شده است، به عنوان مثال می تواند با تهاتر زمین قیمت ساخت مسکن را کاهش دهد.

دولت به تنهایی نمی تواند ۴ میلیون مسکن بسازد

نایب رئیس کمیسیون عمران در ادامه اظهار کرد: از سوی دیگر لازم است که از ظرفیت انبوه سازان، تعاونی ها و شرکت های خصوصی فعال در این حوزه استفاده شود، اگر دولت قصد داشته باشد که ۴ میلیون واحد مسکونی بسازد باید از ظرفیت انبوه سازان و تعاونی ها استفاده کند در غیر این صورت موفق نخواهد شد، حتی دولت می تواند در قالب تامین مالی زمین را تهاتر کند.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنده معتقدم که وزارت راه به تنهایی نمی تواند در ساخت مسکن موفق شود، تصریح کرد: همکاری بانک ها صد در صد در ساخت مسکن موثر است، در قانون جهش تولید مسکن به همه بانک ها مسئولیتی داده شده است و بانک ها باید ۱۴ درصد از تسهیلات خود را به سبد مسکن بیاورند اما متاسفانه بانک ها در این حوزه چندان همکاری ندارند.

بانک ها باید به تکالیف خود عمل کنند

علیپور در پایان تاکید کرد: از نظر بنده  آقای بذرپاش که به تازگی تصدی وزارت راه را بر عهده گرفته است باید به این سمت برود که بانک ها را برای اجرای قانون جهش تولید مسکن به میدان بیاورد، از سوی دیگر وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز در این حوزه نقش مهمی بر عهده دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا