راه و شهرسازیمجله خبری

احداث ۵ هزار واحد مسکن اقشار کم‌ درآمد توسط بنیاد مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، فعالیت‌های بنیاد را در حوزه اجرای طرح نهضت ملی مسکن، اجرای طرح بهسازی واحدهای مسکونی روستایی، بازسازی مناطق آسیب‌ دیده از حوادث و رخدادهای طبیعی تشریح کرد.

آغاز و اجرای حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی در شهرها و روستاها

رئیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی گفت: در حال حاضر حدود ۹۸ هزار واحد مسکونی روستایی و حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری نیز در شهرهای تحت مسئولیت بنیاد در قالب طرح نهضت ملی مسکن در حال ساخت است.

عملیات نوسازی بیش از ۱۱ هزار واحد توسط بنیاد در پایتخت آغاز شد

نیکزاد همچنین با یادآوری این مطلب که برای نوسازی ۱۸۰ هزار واحد بافت فرسوده شهر تهران تفاهم‌نامه‌ای بین رئیس جمهور و شهردار تهران منعقد شده بود که از این تعداد ۱۰ هزار واحد برعهده بنیادمسکن قرار گرفت در خصوص اجرای آن تفاهم‌نامه توضیح داد: تکلیف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در نوسازی ۱۰ هزار واحد بافت فرسوده پایتخت انجام شده است و هم‌اکنون با گذشت یک سال از عقد این تفاهم‌نامه، عملیات اجرایی ۱۱ هزار و ۲۳۰ واحد در بافت فرسوده شهر تهران آغاز شده است.

بازسازی و تعمیر ۴۶ هزار واحد آسیب‌دیده از رخدادهای طبیعی در ۲۲ منطقه کشور

وی همچنین در خصوص روند بازسازی واحدهای تخریب شده و آسیب‌دیده از حوادث و رخدادهای طبیعی و مسئولیت بنیادمسکن در این‌باره گفت: در حال حاضر ستادهای بازسازی بنیاد مسکن در ۲۲ منطقه از کشور فعال است و در سال جاری ۴۶ هزار واحد مسکونی که در این مناطق دچار سیل و زلزله شده و آسیب دیده‌اند در حال بازسازی و تعمیر است.

نیکزاد روند تصویب و تخصیص تسهیلات و بلاعوض واحدهای دچار آسیب از رخدادهای طبیعی را مناسب ارزیابی کرد و افزود: در زلزله خوی که حدود دو ماه گذشته رخ داد هم وام و هم بلاعوض آن مصوب و در حال پرداخت است. ۵۰ درصد بلاعوض به بنیاد مسکن پرداخت شده که بنیاد آنها را به واحدهای آسیب دیده تخصیص داده است.

تکمیل و تحویل یک هزار واحد زلزله خوی در یک ماه و نیم آتی

رئیس بنیادمسکن تصریح کرد: در صدد هستیم تا در یک ماه و نیم آینده و قبل از شروع بارش برف و سرمای زمستان، یکهزار واحد مسکونی آسیب دیده از زلزله خوی را تکمیل و تحویل متقاضیان بدهیم.

احداث ۶۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان در قالب تفاهم نامه با سایر نهادها

نیکزاد در خصوص مسکن محرومان و فعالیت‌های بنیاد در موضوع مسکن محرومان اعلام کرد: تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ای بین بنیاد مسکن، کمیته امداد امام (ره) و بسیج سازندگی برای احداث ۴۰ هزار واحد، تفاهم‌نامه دو جانبه‌ای بین بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان برای احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی به امضا رسیده که در حال اجراست.

۵ هزار واحد مسکن اقشار کم‌درآمد توسط بنیاد مسکن احداث می‌شود

وی افزود: بنیادمسکن ۵ هزار واحد را نیز در قالب مسکن اقشار کم درآمد، مسکن خانوارهای دو معلول و انجمن خیرین مسکن‌ساز در برنامه اجرا دارد.

امضای تفاهم‌نامه برای احداث ۱۰ هزار واحد مسکن معلولان با سازمان بهزیستی

نیکزاد یادآور شد: به تازگی و با تاکید رئیس‌جمهور برای توجه ویژه به معلولان ۱۰ هزار واحد نیز به شکل مشارکتی با سازمان بهزیستی برای ساخت مسکن افراد دارای معلول به امضا رسیده است که اجرایی خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا