مجلس و ارگان هامجله خبری

بانک مسکن تکالیف خود را عملیاتی کرده است

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست خبری با خبرنگاران درباره اقدامات انجام شده توسط بانک های کشور برای تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن گفت: بخشی از بانک های کشور به تعهدات خود عمل نکردند که امیدواریم با اهرم های نظارتی بانک مرکزی این اتفاق هم رخ دهد.

عقد قرارداد پرداخت تسهیلات حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی توسط بانک مسکن

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: بخشی از بانک ها بویژه بانک هایی که در بخش مسکن موثر هستند عملکرد بسیار قابل دفاعی داشته اند. در همین راستا ۴۲۵ هزار واحد به بانک ها در حوزه مسکن معرفی شده که از این تعداد توسط بانک مسکن که مهمترین اهرم شبکه بانکی در تامین مالی مسکن است ۱۸۵ هزار واحد به مرحله عقد قرار داد رسیده و ۱۵ هزار واحد نیز در شرف عقد قرارداد است که در روزهای آینده انعقاد قراردادهای آنان نیز صورت می گیرد. جمع این موارد حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکونی می شود که نشان می دهد این تعداد واحد در بانک مسکن به مرحله عقد قرار داد رسیده است.

بانک مسکن به ۱۰۰ درصد تکالیف خود در اجرای قانون جهش تولید مسکن عمل کرد

خاندوزی ادامه داد: تقریبا ۶۲ هزار میلیارد تومان مبلغ قراردادهایی است که از سمت بانک مسکن در این زمینه منعقد شده و می توان گفت که بانک مسکن قریب به ۱۰۰ درصد تکالیف خود را در سال اول عملیاتی کرده و ما کمتر پرونده تسهیلات مسکنی داریم (درحد انگشت شمار) که مدارکش تکمیل شده و آورده متقاضی انجام شده باشد اما بانک مسکن تامین مالی آن را انجام نداده باشد.

وی تصریح کرد: سایر بانک‌ها در این زمینه عقب افتادگی دارند که امیدواریم که همانطور که بانک مسکن تلاش می کند که به ۱۰۰ درصد هدف و تعهدات خود عمل کند سایر بانک ها نیز در مورد تامین مالی این بخش که مهمترین جزو زندگی بسیاری از افراد است و بیش از یک سوم هزینه خانوارها را در بر می گیرد، به تعهدات عمل کنند و شاهد خبرهای خوبی در پایان سال جاری باشیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا