بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

اعطای تسهیلات ۳۰۰ میلیونی برای ساخت‌وساز در بافت‌های فرسوده

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، مهدی ملک  اظهار کرد: بافت‌های فرسوده در سطح استان گلستان دارای بافت‌های مصوبی هستند که مشخصات خاصی دارند، بافت‌های فرسوده کار جمعی و تیمی را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر طرح نهضت ملی مسکن در بافت‌های فرسوده گسترش یافته است، افزود: در بافت فرسوده برای یک هزار واحد مسکونی صدور پروانه انجام شده تا مالکان بتوانند از ظرفیت طرح نهضت ملی مسکن در این محدوده بهره‌مند شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان با بیان اینکه بافت‌های فرسوده هم تسهیلات مختص به خود را دارد، بیان کرد: ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۹.۵ درصد به بافت‌های فرسوده تعلق می‌گیرد که ۵۰ درصد از این تسهیلات در پایان ساخت واحد مسکونی باید به بانک عودت داده شود و مابقی آن با بهره ۱۸ درصد محاسبه می‌شود.

ملک با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی در اواسط مهر ماه، آیین‌نامه اجرایی در خصوص بند کاف تبصره ۱۱ ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۱ به تصویب هیئت وزیران رسانده است، تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی به نمایندگی شرکت بازآفرینی شهری ایران و سازمان ملی زمین و مسکن، اراضی را در سطح کشور در اختیار دارد که برخی از این اراضی طی سنوات گذشته به دلایل گوناگون در اختیار برخی هموطنان قرار گرفته و ساخت‌وسازهایی در آن انجام شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این اراضی دولتی است این افراد برای تهیه سند با مشکل مواجه هستند که این مهم در قانون بودجه ۱۴۰۱ مورد توجه قرار گرفت و آیین‌نامه آن اخیرا اعلام شده، ما هم اطلاع‌رسانی لازم را در این باره انجام دادیم تا اشخاص و مردم برای تعیین‌تکلیف و صدور سند مالکیت به ادارات راه و شهرسازی مراجعه کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان اضافه کرد: در شهرک‌های جنوبی شهر گرگان مانند شهرک آپادانا، فرهنگ‌شهر، سروش، سجادیه و در شهرهایی مانند آزادشهر و گنبدکاووس اراضی دولتی در اختیار مردم وجود دارد.

ملک خاطرنشان کرد: کسانی که اراضی دولتی در اختیار دارند و قبل از سال ۱۳۹۴ بر روی آن عرصه ساخت‌ساز انجام دادند مشروط بر اینکه غیر از این عرصه، زمین دولتی دیگر استفاده نکرده باشند و یا واحد مسکونی دولتی بهره‌مند نشده باشند با مراجعه به معاونت املاک حقوقی راه و شهرسازی و ادارات راه و شهرسازی برای صدور سند مالکیت اقدام کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا