مجله خبریبورس و بازار

نرخ اجاره‌بها در بازار مسکن تهران؛ از رهن ۳۵۰ میلیونی تا اجاره ۶۰ میلیون تومانی

بررسی بازار اجاره مسکن در تهران حاکی از آن است که رهن یک واحد ۱۷۰ متری در چیذر ۳.۵ میلیارد و رهن آپارتمان ۸۵ متری در فرهنگسرای خاتم ۳۵۰ میلیون تومان است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، با آن که حدود 4 ماه به فصل نقل و انتقال مستأجران باقیمانده، اما بررسی نرخ اجاره‌بها در برخی مناطق 22گانه شهر تهران زنگ خطر برای افزایش قیمت‌ها را به صدا در آورده است. مسئله‌ای که نیاز است دولت و وزارت راه و شهرسازی برنامه‌های خود را برای آن تنظیم کنند تا از افزایش لجام‌گسیخته اجاره‌بها در بهار آینده جلوگیری به‌عمل آید.

در فاصله حدود سه هفته تا پایان سال بازار اجاره‌بها مسکن در رکود به سر می‌برد، رکودی که البته به‌واسطه اتفاقات خارج از بازار مسکن، تورمی است. در زمان حاضر یک واحد مسکونی 100 مترمربعی در بلوار میرداماد با شرایط 300 میلیون رهن و اجاره ماهانه 25 میلیون تومان ارائه شده است.

رهن کامل آپارتمان 85 متری 11 سال ساخت در محدوده فرهنگسرای خاتم 350 میلیون، رهن واحد 90 متری در ظفر 950 میلیون و اجاره یک میلیون تومان، رهن واحد 85 متری 2 خواب در خیابان آزادی 700 میلیون و اجاره یک میلیون تومان و رهن یک واحد مسکونی 83 متری در مجیدیه 600 میلیون تومان است.

رهن واحد 90 متری 2 خواب در خیابان شادمان 800 میلیون تومان است. این ملک دارای انباری، پارکینگ و آسانسور است.

همچنین رهن واحد 80 متری در قلهک 200 میلیون با اجاره ماهانه 19 میلیون تومان است. رهن واحد مسکونی 87 متری در امام‌زاده حسن 500 میلیون تومان است. این واحد دارای در طبقه 4 واقع شده و امکانات آسانسور و پارکینگ را دارد. در شیراز شمالی رهن و اجاره واحد 75 متری به ترتیب 500 و 10 میلیون تومان است.

رهن و اجاره واحد مسکونی 180 متری در نیاوران به ترتیب یک میلیارد و 60 میلیون تومان است. در جهانتاب رهن واحد مسکونی 170 متری 3 خواب نوساز 3.5 میلیارد تومان و رهن واحد 160 متری در کوی فراز 2.1 میلیارد تومان است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا