بورس و بازارمجله خبری

راز فایل‌‌‌های ارزان در بازار اجاره

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از دنیای‌ اقتصاد، بررسی‌‌‌ها و تحقیقات میدانی نشان می‌دهد در روزهای اخیر تعداد فایل‌‌‌های سبز در برخی مناطق و محلات شهر تهران به طور نسبی افزایش یافته است. این موضوع این سوال را ایجاد کرده است که آیا قیمت‌های پیشنهادی در این فایل‌‌‌ها کاهش یافته است؟ یا عامل دیگری در این زمینه موثر بوده است؟ تحقیقات «دنیای‌اقتصاد» برای پاسخ به این سوال نشان می‌دهد، در شرایط وجود تورم بالا در بازار اجاره، کاهش اجاره‌‌‌ بهای پیشنهادی عملا بعید است. افزایش فایل‌‌‌های سبز (فایل‌‌‌هایی که به نظر می‌رسد قیمت پیشنهادی آنها مناسب‌‌‌تر از بهای عرف منطقه است) در برخی از محلات در بازار اجاره یک راز مهم دارد و آن مربوط به کاهش تعداد فایل‌‌‌های مرغوب در بازار پاییزی اجاره است که باعث افزایش وزن فایل‌‌‌های نامرغوب و بی‌‌‌کیفیت و ارزان‌‌‌تر، در این محلات در میان سایر فایل‌‌‌های اجاره شده است.

پیش از این موضوع کمبود فایل مناسب در بازار پاییزی اجاره‌‌‌ بهای مسکن شهر تهران در همین ستون مورد اشاره قرار گرفته بود. هم‌‌‌اکنون کمبود این فایل‌‌‌ها به میزانی رسیده است که تعداد فایل‌‌‌های نامرغوب که از ماه‌‌‌های قبل در بازار، اجاره نرفته‌‌‌ و رسوب کرده‌‌‌اند یا به تازگی به بازار عرضه شده‌‌‌اند و سطح قیمت پیشنهادی آنها کمتر از سایر فایل‌‌‌هاست، به نظر بیشتر شده است. این فایل‌‌‌ها عمدتا واحدهایی هستند که در طبقات همکف یا زیر همکف یا طبقات چهارم فاقد آسانسور واقع شده‌‌‌اند، عمربنای آنها بالا بوده و تجهیزات داخلی ساختمان کهنه و قدیمی است و یک یا برخی یا همه امکانات یک آپارتمان فول (پارکینگ، انباری، آسانسور و…) را ندارند. راز فایل‌‌‌های ارزان‌ قیمت بازار اجاره که روزهای اخیر به این بازار معرفی شده‌‌‌اند در همین موضوع نهفته است. در جدول زیر برخی از فایل‌‌‌هایی که به تازگی به بازار پاییزی اجاره مسکن عرضه شد درج شده است.

Untitled-1 copy

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا