بورس و بازارمجلس و ارگان هامجله خبری

قراردادهای غیررسمی در بازار اجاره افزایش یافت

به گزارش ساختمان آنلاین:  محمدرضا صنعتی در ادامه گفت: پس از ابلاغ قانون جدید حمایتی از مستاجران و تعیین سقف افزایش اجاره بها، مراجعه موجران و مستاجران به مشاوران املاک کاهش یافته و به سراغ قراردادهای غیررسمی می روند.

رئیس اتحادیه املاک شهرستان گرگان افزود: به طور معمول و عرف موجران و مستاجران با انعقاد قراردادی دست نویس پشت قولنامه های رسمی قرارد اجاره خود را تمدید می کنند.

وی ادامه داد: پس از التهابات فصل مدرسه، فعالیت مشاوران املاک گرگان در بخش اجاره و فروش راکد شده و تعداد مراجعان بیش از ۵۰ درصد و تعداد قراردادها بین ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش یافته است.

صنعتی همچنین به مقوله سکونت اتباع غیرایرانی در گرگان اشاره کرد و گفت: مشاوران املاک صرفاً مجاز به انعقاد و ثبت قراردادهای اجاره و یا خرید و فروشی هستند که اتباع غیرایرانی دخیل در معامله، از تمام ملزومات قانونی برخوردار باشند.

رئیس اتحادیه املاک شهرستان گرگان اضافه کرد: داشتن پاسپورت و همچنین نامه از اداره اماکن و مجوز کار از جمله الزاماتی است که حین انعقاد قرارداد باید به مشاوران املاک ارائه شود.

صنعتی گفت: در حال حاضر بیشترین تقاضای اتباع غیرایرانی برای خرید یا اجاره مسکن در منطقه الغدیر، مریم آباد و قزاق محله بوده و بر اساس اظهارات همکاران در مشاوران املاک، اتباع افغانستان بیشترین اجاره و خرید مسکن را در بین سایر اتباع خارجی دارند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا