آغاز عملیات ساخت ۱۴۵۰۰ مسکن برای معلمان

به گزارش افکارنیوز، طی مراسمی که امروز به صورت ویدئو کنفرانس با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر آموزش و پرورش ، وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید برگزار شد، عملیات اجرایی ساخت ۱۴۵۰۰ واحد مسکن برای فرهنگیان آغاز شد.

اخبار اجتماعی- براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در شهرهای جدید ۶ استان تهران، فارس، خوزستان، آذربایجان شرقی،‌ اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد ساخت ۸۱۸۱ واحد برای فرهنگیان آغاز شد.

مطابق لیستی که شرکت عمران شهرهای جدید منتشر کرده در استان تهران، شهر جدید پرند ۵۰۰ واحد، در استان فارس برای شهرهای قیر(۶۰ واحد)، پاسارگاد (۶۰ واحد) و صدرا (۱۰۰۰ واحد) در مجموع ۱۱۲۰ واحد و در استان خوزستان برای شهرهای دزفول (۱۲۸ واحد)، خرمشهر(۲۰ واحد)، شوشتر(۶۴ واحد)، بهبهان (۶۴ واحد)، رامشیر (۶۴ واحد)، شیرین شهر (۵۰۰ واحد) و رامین (۱۰۰۰) در مجموع ۱۸۲۰ واحد ساخته می‌شود.

همچنین در استان آذربایجان شرقی برای شهر جدید سهند ۱۰۰۰ واحد، در استان اصفهان برای شهر جدید فولادشهر ۳۰۰۰ واحد، و در استان کهگیلویه و بویراحمد برای شهرهای یاسوج، دهدشت، گچساران و باشت از محل اراضی آموزش و پرورش در مجموع ۷۲۱ واحد برای فرهنگیان ساخته خواهد شد.

در تفاهم‌نامه‌ای که بین وزارت مسکن و شهرسازی و وزارت آموزش‌ و پرورش در نیمه دوم سال ۹۸ منعقد شد، تأمین ۱۷۰ هزار واحد مسکونی در شهرها و مناطق روستایی برای فرهنگیان فاقد مسکن بر اساس اعلام نیاز آموزش‌ و پرورش و با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و منابع مالی و امکانات موجود وزارتخانه‌های آموزش‌ و پرورش و راه و شهرسازی در ۳۲ استان کشور، هدف‌گذاری شده است؛ این تفاهم‌نامه در ۷ ماده تهیه، تدوین و تنظیم شد و به امضای دو وزیر رسیده است و مدت اجرای این تفاهم‌نامه ۳ سال یعنی تا آبان ۱۴۰۱ است.

 

منبع: افکارنیوز

خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

      ارسال پاسخ