راه و شهرسازیمجله خبری

بررسی فنی وضعیت باقیمانده ساختمان متروپل از سوی نمایندگان نظام مهندسی تهران

به گزارش ساختمان آنلاین:   از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، این سازمان در راستای وظایف قانونی خود و همکاری با مراجع ذی‌صلاح در هنگام بروز سوانح، نسبت به اعزام نمایندگان خود جهت بازدید از ساختمان متروپل آبادان اقدام کرده است.

این بازدید جهت بررسی فنی وضعیت باقیمانده ساختمان متروپل و ایمن‌سازی آن حین آواربرداری و همچنین ضرورت تخریب و روش‌های آن با همراهی با نمایندگان وزارت راه و شهرسازی انجام می‌گیرد.

این خبر می افزاید: گزارش بررسی فنی بازدید از ساختمان فروریخته متروپل، بعد از برآورد و تحلیل‌ها و محاسبات کارشناسی، اعلام خواهد شد.

رامین کرمی، رییس سازمان نظام مهندسی تهران پیش‌تر گفته بود: تا تهیه گزارش نهایی کمیته کارشناسی و فنی، بررسی دقیق علل این حادثه مشخص نمی‌شود، ولی بر اساس اخطاریه‌ها و هشدارهایی که مهندسان سازمان نظام مهندسی ساختمان آبادان به لحاظ فنی ومهندسی داده بودند، قصور مالک و پیمانکار در عدم رعایت مقررات فنی و لحاظ دقیق آیین‌نامه مقررات ملی ساختمان مشهود است و مالک با دور زدن مهندسان ناظر این سازمان از مجاری غیرقانونی، به فکر انتفاع شخصی بوده است.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفته بود: متاسفانه ساختمان‌های زیادی در کشور قبل از تصویب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در شهرهای مختلف کشور ساخته شده که بسیاری از آنها از لحاظ پایداری ناایمن هستند.

به گفته کرمی علاوه بر شهرداری‌ها که می‌بایست به اخطاریه‌های مهندسان ناظر نظام مهندسی توجه دقیق کنند، دستگاه قضا هم می‌تواند با تأسیس دادگاه ویژه تخلفات ساختمانی و رسیدگی با هرگونه تخلف، از ورود افراد بدون صلاحیت به عرصه ساخت‌وساز جلوگیری کند تا بستر مناسبی برای نهادینه‌سازی مجری ذیصلاح در تمام مراحل ساختمان‌سازی فراهم شود و از ورود و سودجویی افراد بدون صلاحیت در ساخت‌وسازها جلوگیری شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا