بورس و بازارمجله خبری

الان زمان خوبی برای خرید مسکن است؟

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از اعتمادآنلاین، بسیاری از کارشناسان معتقدند که اکنون زمان مناسبی برای ورود به بازار مسکن است. حداقل در چند هفته گذشته و پس از رسیدن دلار به قیمت ۴۰ هزار تومان، بازار مسکن یک دوره افزایش قیمت دیگر را تجربه کرد و پس از آن قیمت ها فعلا ثابت مانده است.

به همین دلیل است که توصیه کارشناسان خرید مسکن است. البته کارشناسان معتقدند که خریداران مصرفی هر زمان که می توانند باید خرید مصرفی خود را انجام دهند.

اما سرمایه گذاران فعلا مردد هستند و نمی دانند که کدام بازار رشد بهتری دارد و سرمایه گذاری در کدام بازار سود بیشتری می دهد.

بررسی ها نشان می دهد که در آغاز دوره چهار ساله دولت سیزدهم، یعنی مردادماه ۱۴۰۰ متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی حدود ۳۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بوده است. در آذرماه ۱۴۰۱ اما این قیمت به ۴۸ میلیون و ۷۰ هزار تومان رسیده است. بنابراین در این مدت متوسط قیمت مسکن بیش از ۵۵ درصد رشد داشته است.

از موثرترین محرک های تاثیرگذار بر قیمت مسکن را می توان تورم دانست. این شاخص با تاثیر بر تمام کالاها و خدمات، باعث نوسان قیمتی در بازارها می شود؛ در این میان بازار مسکن نه تنها از این اثر مستثنی نیست بلکه تاثیر بلندمدت تری نیز می گیرد و عموما به چسبندگی قیمت مبتلا می شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا