اجتماعیمجله خبری

لزوم تشریح برنامه عملیاتی ایمن‌سازی رودخانه‌ها و مسیل‌های ورودی تهران

به گزارش ساختمان آنلاین  حجت‌الاسلام والمسلمین آقامیری با اشاره به سیل شب گذشته در محدوده کن تهران گفت: توپولوژی پایتخت و مشرف بودن بخش کوهستانی در بالادست تهران از یکسو و ورود ۷ رودخانه از کوهستان های بالادست به شهر تهران، طبیعتا دستگاه های متولی را مستمرا بر آن خواهد داشت که اقدامات و تدابیر فنی و اجرایی را به نحوی تعریف و ترسیم نمایند که ورود و عبور ایمن آب در شهر و نهایتا کنترل سیلاب های احتمالی میسر گردد.

وی افزود: در خصوص حادثه رخ داده نیز نظر به اینکه در بالادست شهر تهران بوده، وزارت نیرو و وزارت جهاد متولی اصلی کنترل و مدیریت رودخانه ها و مسیل های بالادست شهر تهران بوده و مدیرت شهری نیز در حیطه جغرافیای درون شهر تکالیف خود را مستمرا انجام می دهد.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: اکنون می بایست به دقت نحوه عملکرد تأسیسات و سازه های آبخیزداری موجود و توسعه تاسیسات مذکور توسط دولت از یکسو و نیز اقدامات آب منطقه‌ای در خصوص لای روبی، پاکسازی، بهسازی و ایمن سازی رودخانه ها و مسیل های بیرون از شهر و ورودی به تهران را بررسی کرد تا به تحلیل دقیق‌تری از وضعیت رخ داده دست بیابیم.

وی تاکید کرد: نکته قابل تامل آنکه علاوه بر رودخانه کن، رودخانه های متعدد دیگری نیز از کوهپایه‌های بالادست وارد شهر می گردند و اساسا نیاز است که به شکل دقیق برنامه عملیاتی جهت کنترل جریان‌های واریزه‌ای و ایمن سازی رودخانه‌ها و مسیل‌ها در نقاط ورود به شهر را برای مدیریت شهری تشریح شود. ان شاءالله در جلسه هفته آتی صحن شورای شهر این مهم به جدیت پیگیری و مطالبات شهروندان به دقت از دولت و نیز مدیران شهری دنبال خواهد گردید.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا