بورس و بازارمجله خبری

مهاجرت اجباری مستاجرها به این مناطق

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، شرایط بازار اجاره مسکن در نیمه دی ماه نشان‌دهنده آن است که شرایط در این بازار، زمستان امسال، نه تنها برای مستاجرها که برای موجران نیز بسیار دشوار است.

زمستان امسال نه تنها مدت زمان جست و جوی مستاجرها برای یافتن واحد مسکونی متناسب با توان مالی آنها نسبت به گذشته به میزان زیادی افزایش یافته است و در بسیاری از موارد نیز این جست و جو بی‌نتیجه است، بلکه مدت زمان انتظار موجران برای یافتن مستاجری که بتواند اجاره‌‌‌بهای پیشنهادی آنها را تامین و تقبل کند، نیز به شدت افزایش یافته است.

به این معنا که طول دوره خالی ماندن واحدهای اجاره‌‌‌ای افزایش یافته است که این موضوع به معنای ضرر و زیان موجر به دلیل محرومیت از دریافت اجاره‌‌‌بها در مدت زمانی است که واحد وی خالی و در انتظار پیدا شدن مستاجر جدید قرار دارد.

این در حالی است که از سوی دیگر، به دلیل رشد شدید اجاره‌‌‌بهای مسکن در سال‌جاری، بسیاری از واحدهای مسکونی در بازار اجاره مناطق مصرفی نیمه شمالی به دلیل مهاجرت اجباری مستاجرها به مناطق پایین‌‌‌تر بدون متقاضی باقی مانده است.

از سوی دیگر افزایش تقاضا برای اجاره مسکن در مناطق جنوبی‌‌‌تر، رشد بیشتر اجاره‌‌‌بها در این مناطق را به همراه داشته است که شرایط اجاره‌نشینی و فشار اجاره‌‌‌بها بر مستاجران این محلات را افزایش داده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا