مجله خبریراه و شهرسازیصنایع ساختمانی

عوارض ساخت و ساز برای چه کسانی رایگان است؟

شهردار تبریز از رایگان شدن عوارض ساخت و ساز برای کلیه افراد تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و ایثارگران مشمول قوانین ایثارگری در بودجه سال آینده خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از بازار، یعقوب هوشیار در یکصد و پانزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر اظهار کرد: بر این اساس، برای کلیه افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی و ایثارگران مشمول قوانین ایثارگری، برای یک بار و یک واحد مسکونی تا سقف الگوی مصرف (۷۰ متر)، عوارض ساخت و ساز رایگان است.

هوشیار افزود: همچنین برای خیرین مسکن ساز و صندوق های خیریه که اقدام به احداث ساختمان برای این افراد می کنند، با ارائه معرفی نامه و اسناد از طرف سازمان های فوق الذکر، برای یک بار برای افراد معرفی شده، پروانه ساختمانی با رعایت ضوابط شهرسازی و بدون اخذ وجه صادر و در مرحله پایانکار به شرط انتقال اسناد به نام افراد معرفی شده تا سقف الگوی مصرف (۱۲۰ متر) رایگان محاسبه خواهد شد.

به گفته وی، در صورت عدم انتقال اسناد به نام افراد، عوارض به‌روز محاسبه و اخذ خواهد شد.

در دستور جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز که با موضوع بررسی تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۲ برگزار شد، این موضوع با موافقت اعضای شورا به تصویب رسید.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا