اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

اواسط سال آینده بازسازی واحدهای خسارت دیده به اتمام می‌رسد

معاون بازسازی بنیاد مسکن از اتمام روند بازسازی واحدهای خسارت دیده در زلزله خوی تا اواسط سال آینده خبر داد.

مجید جودی معاون بنیاد مسکن در گفت و گو با خبرنگار ساختمان آنلاین با بیان اینکه برای هر واحد خسارت دیده و یا تخریب شده با همکاری بنیاد مستضعفان علاوه بر تسهیلات، مصالح ساختمانی مورد نیاز آنها را هم تامین کرده است گفت: بنیاد مستضعفان برای هر واحد ۱۲۰۰ کیلوگرم میلگرد رایگان اختصاص داده است. یکی از بانک‌ها نیز تامین در و پنجره رایگان و سرامیک و کاشی برای ۲۲۰۰ واحد را بر عهده گرفته است.

وی تصریح کرد: واحدهای تا ۱۰۰ متر مربع از هزینه‌های تامین پروانه معاف هستند. نظام مهندسی نیز نظارت فنی خانه‌های کمتر از ۱۰۰ متر را به صورت رایگان انجام می‌دهد. به طور کلی برنامه‌ریزی‌های مناسبی صورت گرفته تا هرچه سریعتر مردم در خانه‌های خود ساکن شوند. فعلا اولویت ما واحدهای تعمیری است.

معاون بنیاد مستضعفان توضیح داد: به هیچ عنوان کمبودی از لحاظ مصالح ساختمانی نداریم و مردم نگران نباشند.
او با تاکید بر اینکه صحبت با بانک ها برای پرداخت تسهیلات مصوب شده و در حال رایزنی است گفت: در حال جمع آوری پرونده ها هستیم و تا زمانی که تسهیلات پرداخت نشود از منابع داخلی خود بنیاد مسکن استفاده خواهیم کرد.

معاون بنیاد مستضعفان اظهار کرد: کار آوار برداری در مناطق زلزله زده خوی با سرعت بسیاری در حال اجرا است و همکاری خود مردم هم در روند آوار برداری بسیار خوب است.
جودی بیان کرد: کار بازسازی را شروع کرده ایم و امیدوار هستیم تا اواسط سال آینده کار بازسازی را به اتمام می رسانیم.

براساس این گزارش طبق آخرین برآوردها ۲۲۵۰ واحد تخریب شده و ۱۱ هزار واحد نیاز به تعمیر دارد. با توجه به اینکه واحدهای تعمیری در سه رده یک تا سه تقسیم‌بندی می‌شود ممکن است تعداد آنها افزایش پیدا کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا