در هجدهمین دوره نمایشگاه صنعت ساختمان چه گذشت؟

0

اخبار ساختمان آنلاین

در هجدهمین دوره نمایشگاه صنعت ساختمان چه گذشت؟

گزارش کامل نمایشگاه صنعت ساختمان

هجدهمین دوره نمایشگاه صنعت ساختمان در شهر تهران برگزار شد. این نمایشگاه که به Iran Confair نیز معروف است از تاریخ ۱۵ الی ۱۸ مرداد ماه ۱۳۹۷ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. نمایشگاه صنعت ساختمان بزرگ‌ترین نمایشگاه در زمینه صنعت ساختمان و ساختمان‌سازی در ایران است،‌ همچنین به عنوان یکی از معروف‌ترین نمایشگاه‌های خاورمیانه شناخته می‌شود.

در نمایشگاه صنعت ساختمان انواع صنایع ساختمانی، خدمات و ابزارهای گوناگون در زمینه ساخت و ساز توسط شرکت‌های خارجی و داخلی به نمایش گذاشته شده است. در حدود ۱۰۰۰ شرکت ایرانی در این نمایشگاه حضور یافتند و امکانات و تجهیزات خود را به بازدید‌کنندگان ارائه دادند. علاوه بر این در حدود ۲۰۰ شرکت خارجی نیز در این نمایشگاه حضور یافتند و میزبان بازدید‌کنندگان بودند. بیش از شصت هزار بازدید‌کننده از این نمایشگاه از تاریخ ۱۵ الی ۱۸ مردادماه دیدن کردند.

بسیاری از شرکت‌های خارجی از کشورهای اروپایی نظیر، فنلاند، هلند، سوییس، ایتالیا، یونان، قبرس، فرانسه، هلند، آلمان، سوئد، انگلیس، لهستان، نروژ و پرتغال در این نمایشگاه حضور داشتند. در حوزه خاورمیانه نیز بسیاری از شرکت‌های تجهیزات ساختمانی از کشور امارات متحده عربی به این نمایشگاه پیوستند و کشورهای دیگری نیز نظیر مالزی، چین، روسیه، ژاپن، کره‌ جنوبی و ترکیه نیز به این همایش بزرگ اضافه شدند تا این نمایشگاه بیش از پیش حاوی نیازهای مرتبط صنعت ساختمان باشد.

گروه‌های کالایی هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان

در نمایشگاه صنعت ساختمان این امکان برای علاقمندان وجود دارد تا اطلاعات خود را در زمینه تهیه مصالح و تجهیزات کامل کنند و همچنین از جدید‌ترین فناوری‌ها و تکنولوژی‌های این صنعت آگاه شوند. نمایشگاه صنعت ساختمان تجهیزات، امکانات و فناوری‌های بسیاری را در طی این نمایشگاه به صنعت‌گران حیطه ساختمانی ارائه می‌کند که به دسته‌بندی‌های زیر تقسیم می‌شود:

 • مصالح پایه ساختمانی و سیستم‌های سازه‌ای
 • نازک‌کاری، معماری و دکوراسیون داخلی و فضای باز
 • لوازم و تاسیسات مکانیکی ساختمان
 • لوازم و تاسیسات برقی، الکترونیکی و امنیتی ساختمان
 • آسانسور، پله برقی، بالابر، نقاله و سیستم‌های متحرک
 • ابزار و ماشین‌آلات کارگاهی، خط تولید و مواد اولیه
 • مشاور، طراحی و نظارت ساختمان، آزمایشگاه فنی
 • تشکل‌های حرفه‌ای، آموزش، انتشارات و تبلیغات

بازدید‌کنندگان نمایشگاه صنعت ساختمان

ورود و بازدید از این نمایشگاه برای عموم آزاد است و در تاریخ ۱۵ الی ۱۸ مرداد ماه علاقمندان می‌توانستند از این نمایشگاه دیدن کنند. انجمن‌های صنفی مختلفی نیز به این نمایشگاه دعوت بودند، گروه‌های مختلفی که توسط غرفه‌داران به این نمایشگاه دعوت شدند به شرح زیر بودند:

 • مهندسان عضو سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان سراسر کشور
 • مهندسان عضو جامعه مهندسان مشاور ایران
 • انجمن شرکت‌های ساختمانی
 • کانون سراسری انجمن‌های شرکت‌های ساختمانی، تاسیساتی و تجهیزاتی ایران در سراسر کشور
 • انجمن صنفی مهندسان مشاور معمار و شهرساز
 • انجمن شرکت‌های پیمانکار تاسیسات و تجهیزات صنعتی
 • جامعه مهندسان شهرساز
 • انجمن علمی بتن ایران
 • انجمن صنفی کارفرمایان شرکت‌های آزمایش‌های غیرمخرب ایران

افتتاحیه نمایشگاه صنعت و ساختمان در مرداد ماه ۱۳۹۷

نمایشگاه صنعت و ساختمان در تاریخ ۱۸ مرداد ماه ۱۳۸۷ با حضور مدیران ارشد دولت و وزیر راه و شهر‌سازی آقای عباس آخوندی افتتاح شد. این رویداد مهم که بیانگر توان تولید کشور ایران در صنعت ساختمان و ساختمان‌سازی است، یکی از مهم‌ترین رویدادهای کشور در زمینه صنعت ساختمان‌سازی محسوب می‌شود. به گفته آقای عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی این نمایشگاه در حوزه‌های مختلف نظیر فناوری و تجهیزات نشان می‌دهد ایران به عنوان یک کشور تولید‌کننده قابلیت رقابت با برترین کشورهای جهان در زمینه ساخت و ساز را دارد.

این رویداد فرصتی مغتنمی است تا دستاوردهای شرکت‌های فعال در حوزه ساخت و ساز در معرض دید بازدید‌کنندگان، علاقمندان و فعالان داخلی و بین‌ا‌لمللی قرار گیرد. تولیدکنندگان داخلی و شرکت‌های تراز اول ایرانی با ساخت غرفه‌های خلاقانه و ایده‌های منحصربه‌فرد در کنار شرکت‌کنندگان خارجی درخشیدند. در حدود ۱۰۰۰ شرکت داخلی در این نمایشگاه تجهیزات خود را ارائه کردند که در تمام زمینه‌ها از نظر فناوری، تکنولوژی، تجهیزات و مصالح با رتبه مناسبی در مقابل شرکت‌های خارجی قرار گرفتند.

در حاشیه نمایشگاه صنعت و ساختمان

در روزهای برگزاری این نمایشگاه که یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای سالیانه در ایران است، سمینارها و همایش‌های مختلفی نیز برگزار می‌شود. شرکت در این سمینارها و همایش‌ها می‌تواند به کسب تجارب مفید و افزایش دانش و آگاهی متخصصین این حوزه بیافزاید. حضور اساتید برتر داخلی و بین‌المللی در زمینه صنعت ساختمان نیز به علاقمندان انگیزه‌های بیشتری برای رشد و توسعه دانش ایرانی در حوزه ساخت و ساز می‌دهد.

هدف نمایشگاه صنعت و ساختمان

از اهداف مهم برگزار این رویداد مهم در ایران ایجاد بستری مناسب و مفید برای توسعه کیفی ساخت و ساز در ایران است. همچنین از اهداف مهم نمایشگاه صنعت و ساختمان، حضور پویای کشور ایران در میان صنعت‌گران بین‌المللی است. با برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی انگیزه‌های افراد برای بهبود تولیدات داخلی افزایش می‌یابد و سمینارها و همایش‌های مرتبط به دانش متخصصین صنعت ساختمان و ساختمان‌سازی اضافه می‌کند. در این نمایشگاه بیشتر شرکت‌های برتر داخلی و بین‌المللی حضور می‌یابند تا دانش خود در زمینه مهم‌ترین صنعت جهان یعنی ساخت و ساز را به اشتراک بگذارند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.