بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

مجردها بدون تاهل هم در نهضت ملی مسکن خانه‌دار می‌شوند

به گزارش ساختمان آنلاین:  قرار است از دوشنبه آینده 20 دیماه 1400 ثبت‌نام آقایان مجرد در نهضت ملی مسکن آغاز شود. معاون وزیر راه و شهرسازی چهارشنبه گذشته با اشاره به ثبت‌نام 2 میلیون و 456 هزار خانوار در نهضت ملی مسکن،‌ گفته بود تمامی این متقاضیان به‌جز حدود 100 هزار نفر پالایش شده‌اند.

وی با بیان این‌که فهرست متقاضیان پالایش‌شده به کارتابل استان‌ها و سازمان‌های مربوط ارسال شده است،‌ افزود: پس از این مرحله،‌کنترل فیزیکی مدارک و شرط پنجم یعنی سکونت 5 سال بررسی می‌شود.

وی همچنین با اعلام “امروز آخرین مهلت ثبت‌نام برای متقاضیان نهضت ملی‌مسکن است”،‌ تصریح کرد: 15 دی‌ماه آخرین مهلت برای دوره ثبت‌نامی است که از 28 مهرماه امسال آغاز شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بر این اساس در دوره جدید ثبت‌نام، آقایان مجرد بالای 23 سال می‌توانند از دوشنبه هفته آینده 20 دی‌ماه اقدام به ثبت‌نام در سامانه نهضت ملی مسکن (ثمن) کنند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی نیز با اعلام ثبت‌نام 2.5 میلیون متقاضی در نهضت ملی مسکن از فرضت 2 ماهه برای ثبت‌نام در شهرهای باقیمانده خبر داد.

پروانه اصلانی با یادآوری این‌که ثبت‌نام نهضت ملی مسکن برای 640 شهر شروع شده که به مرور تعداد شهرها افزایش یافت، افزود: پرونده شهرهایی که از 28 مهرماه ثبت‌نام در آنها شروع شده بود د15 دیماه بسته شد.

وی با بیان این‌که از روز دوشنبه 20 دیماه ثبت‌نام 720 شهر آغاز می‌شود، تصریح کرد: ثبت‌نام آقایان مجرد در دستور کار بوده که هنوز دستورالعمل آن نهایی نشده است.

 گرچه تاهل یکی از شروط اصلی در زمان تحویل واحدهای نهضت ملی مسکن به آقایان مجرد است، اما این متقاضیان در صورتیکه در زمان مقرر متاهل نشوند می‌توانند واحدهای طرح مذکور را تحویل بگیرند، البته با قیمت روز.

محمود‌زاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه در این‌باره گفته است: در صورتی که متقاضیان در موعد تحویل متأهل نشده باشند، تمام تسهیلات و تخفیفات در نظر گرفته‌شده برای آنها حذف و واحد مسکونی به‌قیمت روز تحویل می‌شود.

وی توضیح داد: در صورتیکه مجردها در زمان تحویل، متاهل نشده باشند، علاوه بر هزینه زمین هزینه ساخت و ساز،‌تمام تخفیفات مربوط به پروانه ساختمانی، تسهیلات، مالیات و … حذف و تمام زینه‌های مربوط به واحد مسکونی بر اساس قیمت روز محاسبه و از متقاضیان مجرد دریافت خواهد شد.

متوسط قیمت هر واحد مسکونی ساخته شده در تهران طی آذرماه امسال به 32 میلیون و 560 هزار تومان افزایش یافته است. اگر قرار باشد در نهضت ملی‌مسکن مساحت واحدها 100 متر مربع باشد، متقاضیان بدون احتساب یارانه‌های دولتی بیش از 3.2 میلیارد تومان پرداخت کنند. مبلغی که قطعا تا دو سال آینده یعنی زمان تحویل واحدهای نهضت ملی مسکن افزایش چشمگیری خواهد داشت.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا