بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

واحدهای مسکن مهر تکمیل نشده چقدر هستند؟

به گزارش ساختمان آنلاین:   تا انتهای بهمن‌‌‌ سال ۱۴۰۰، تعداد ۲۱۶‌ هزار و ۳۸۸ واحد مسکن مهر شهری که به وسیله شبکه بانکی تامین مالی شده اند، تکمیل نشده و به دست متقاضیان واجد شرایط نرسیده است.

از تعداد واحد مسکونی بیان شده ۳۲‌ هزار و ۱۹۱ واحد مسکونی معادل ۸/ ۱۴‌درصد از واحدهای باقی مانده پیشرفت فیزیکی کمتر از ۳۰‌ درصد را تجربه می کنند.

علاوه بر این ۶۶‌ هزار و ۹۸۹ واحد مسکونی معادل ۳۱‌ درصد از واحدهای مسکونی پیشرفت بین ۳۰ تا ۷۵‌ درصد دارند و ۱۱۷‌ هزار و ۲۰۸ مسکن معادل ۲/ ۵۲‌ درصد از مسکن های تکمیل نشده نیز پیشرفت فیزیکی بین ۷۵ تا ۱۰۰‌درصد را برای خود به ثبت رسانده اند.

با توجه به اینکه بیش از ۸۰‌ هزار واحد مسکن مهر توسط سایر بانک های عامل به غیر از بانک عامل بخش مسکن تامین مالی شده است، بنابراین پیش بینی می شود، تعداد واحدهای مسکن مهر شهری باقی مانده بیش از رقم ۲۱۶‌ هزار واحد مسکونی باشد.

بر این اساس به استناد اظهارات یک منبع آگاه در بانک مرکزی، در حال حاضر ۳۰‌ هزار واحد مسکن مهر تامین مالی شده به وسیله بانک هایی به غیر از بانک عامل بخش مسکن تکمیل نشده اند.

بنابراین پیش بینی می شود تعداد واحدهای مسکن مهر باقی مانده شهری به رقم ۲۴۶‌ هزار و ۳۸۸ واحد مسکونی برسد.

با توجه به آمار مذکور به نظر می‌‌‌رسد وزارت راه و شهرسازی به منظور تکمیل این واحدهای مسکونی باید تمام تلاش خود را به کار بسته و وزیر راه و شهرسازی به صورت ویژه اتمام واقعی مسکن مهر را دنبال کند.

دنیای اقتصاد

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا