بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

ساخت هشت هزار مسکن ملی در زاهدان آغاز شد

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، عطاء اله اکبری در ادامه افزود: برای اجرای این تعداد واحد مسکونی، ۱۱۳ هکتار زمین که پروانه ساختمانی آن نیز اخذ شده تامین شده است.

وی ادامه داد: سهمیه ساخت واحدهای مسکونی در محدوده شهرهای تحت پوشش این اداره کل در برنامه چهار ساله ۹۶ هزار و ۱۹۶ واحد است که تاکنون عملیات ساخت ۱۱ هزار و ۶۷۱ واحد آن آغاز شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این استان هم از نظر ساخت، تامین زمین و هم پرداخت تسهیلات بانکی طرح نهضت ملی مسکن در رده برتر کشور قرار دارد، افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده تلاش داریم تا پایان سال جاری حدود ۲ هزار واحد مسکونی این طرح مهم ملی را تکمیل و به بهره برداری برسانیم.

اکبری با اشاره به اهمیت احداث واحدهای ویلایی در قالب طرح نهضت ملی مسکن گفت: به منظور برخورداری همه مردم از مزایای اجرای طرح نهضت ملی مسکن با پیگیری های صورت گرفته در شهرهای کوچک در صورت وجود زمین امکان ساخت واحدهای مسکونی به صورت ویلایی وجود دارد.

وی گفت: همچنین برای افرادی که به صورت شخصی واحدی را می سازند و یا برای سازندگان حرفه ای، این امکان فراهم شده است که با ثبت نام در سامانه نهضت ملی مسکن تقاضای تسهیلات خودمالکی داشته باشند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه خدمات روبنایی و زیرساختی بخشی از خود پروژه است که می بایست همزمان با اجرای طرح انجام شود، گفت: در طرح نهضت ملی استان پیش بینی های لازم برای سطوح خدماتی بعمل آمده است.

وی در خصوص خدمات شهری طرح نهضت ملی مسکن شامل فضاهای آموزشی، ورزشی، فرهنگی، درمانی در سیستان و بلوچستان گفت: در تمامی طرح های تفکیکی در استان، سطوح خدماتی بر روی نقشه ها بصورت تفکیکی دیده شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا