راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

ابهام در برنامه مسکن‌‌سازی شهرداری

به گزارش ساختمان آنلاین:  روز گذشته، مراسم تفاهم نامه ساخت ۱۰‌هزار واحد مسکونی در شهر تهران بین شهرداری پایتخت و بنیاد مسکن برگزار شد.در این مراسم، علیرضا زاکانی، شهردار تهران اعلام کرد: این ۱۰‌هزار واحد تنها بخشی از برنامه مسکن‌‌سازی شهرداری است.  به گفته وی، قرار است ساخت ۱۸۰‌هزار واحد مسکونی برای سال آینده در تهران برنامه‌‌ریزی و عملیاتی شود. تفاهم نامه ساخت ۱۰‌هزار واحد از این ۱۸۰‌هزار واحد مسکونی که زاکانی از آن به عنوان برنامه جهادی برای مقابله با معضل تامین مسکن در شهر تهران یاد کرد در حالی دیروز به امضا رسید که جزئیات مربوط به محل احداث این واحدها و همچنین مخاطبان این طرح هنوز اعلام نشده است.  دیروز نیز اعضای شورای شهر تهران اعلام کردند این طرح مبهم است و شهرداری باید هر چه سریع‌تر جزئیات مربوط به آن را شفاف‌‌سازی کند.

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در این زمینه بر لزوم رفع ابهام و روشن‌سازی اقدامات شهرداری تهران در جهت ساخت واحدهای مسکونی توسط قرارگاه جهادی مسکن شهرداری تهران تاکید کرد.  به گزارش «ایسنا»، در پنجاهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران به موضوع تلاش شهرداری تهران در ساخت مسکن و تشکیل قرارگاه جهادی مسکن اشاره و اعلام شد: قرارگاه جهادی مسکن تشکیل و وعده داده شده در سال آینده ۱۸۰‌هزار مسکن در تهران ساخته شود اما برای شورا در این زمینه ابهام وجود دارد چرا که کارمندان شهرداری تهران در مناطق مختلف مراجعه می‌کنند و استنباطشان این است که این واحدهای مسکونی برای کارمندان ساخته می‌شود و شهروندان هم فکر می‌کنند که این واحدها برای آنها ساخته خواهد شد.

در این جلسه همچنین گفته شد: بر همین اساس با توجه به ابهاماتی که وجود دارد درخواست می‌کنم شهردار تهران در جلسه‌ای اعضای شورا را توجیه کنند چرا که در بودجه سال آینده چیزی برای این موضوع اختصاص نداده‌ایم. طبیعتا این اقدام در راستای حمایت دولت است و شهرداری تنها تسهیلات را برای افتتاح ۱۸۰‌هزار واحد مسکونی و در راستای تحقق قولی که دولت داده است تسهیل‌گری می‌کند. یعنی کار ساخت‌وساز را خود دولت انجام می‌دهد و موانع صدور پروانه ساخت‌وساز را شهرداری تهران کمک می‌کند. اگر چنین است به وضوح اعلام شود تا توقعی برای شهروندان در این بحث ایجاد نشود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا