مجله خبریصنایع ساختمانیفن آوری های ساختمانی

بهره‌مندی از اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه‌های عمران و ساختمان

صنعتی‌سازی و استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای تولید مسکن باکیفیت، در نشست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان عمران و ساختمان معاونت ریاست‌جمهوری مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، با هدف توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه‌های عمران و ساختمان، نفوذ فناوری‌های نوین ساختمانی در نهضت ملی مسکن، حمایت از کنسرسیوم‌های دانش‌بنیان عمران و ساختمان، نشست‌های تخصصی با حضور نمایندگان ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان عمران و ساختمان ذیل معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، مرکز توسعه سیاست‌های راهبردی وزارت راه و شهرسازی، دبیرخانه صنعتی‌سازی و دبیرخانه تجاری‌سازی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد.

در این جلسات تخصصی که با هدف استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در انبوه‌سازی مسکن حمایتی و ابر پروژه نهضت ملی مسکن برگزار شد، تاکید اصلی بر صنعتی‌سازی از یک طرف و استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان مورد توجه قرار گرفت.

مقرر شد تا این شرکت‌ها محصولات یا خدماتی را به‌صورت بومی‌سازی یا با بهره‌وری بالا تولید کنند و این فناوری‌ها پس از اخذ تاییدیه لازم، بتوانند در تولید مسکن انبوه مورد استفاده و اجرا قرار گیرند.

در این نشست‌ها سیستم‌های نوین ساخت‌وساز مورد استفاده توسط شرکت‌های مدعو از سوی اعضا بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و مقرر شد کنسرسیوم‌هایی تشکیل شود که بتوانند دست‌کم ۳۰ تا ۵۰ درصد از خریدهای خود را از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه عمران و ساختمان انجام بدهند.

همچنین مقرر شد تا برای دریافت تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام کنند که با این رویکرد، علاوه بر حمایت از نفوذ فناوری‌های نوین ساختمانی در نهضت ملی مسکن، از شرکت‌های عمران و ساختمانی که دانش‌بنیان هستند نیز حمایت شود.

بر اساس تاکید مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، این ظرفیت برای همه شرکت‌های درجه یک فعال فناوری و پیشرو در حوزه عمران و ساختمان که بتوانند کنسرسیوم تشکیل بدهند باز است و می‌توانند به این شرکت‌های اولیه بپیوندند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا