بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

چرا دولت از پرداخت حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی امتناع می کند؟

به گزارش ساختمان آنلاین:   انتظار طولانی و تمکین نکردن به قانون، فقط به مساله‌ی افزایش مستمری بازنشستگان کارگری محدود نمی‌شود؛ دولت در ابلاغ مصوبه‌ی اصلاح شده‌ی حق مسکن کارگران مشمول قانون کار نیز مسامحه می‌کند و کار را به وقت‌کشی و تاخیر می‌گذراند.

بعد از نامه‌ی بیست و نهم تیرماه قالیباف، کارگران انتظار داشتند دولت ظرف یک یا دو روز حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی را برای اجرا ابلاغ کند اما این اتفاق نیفتاد.

فرامرز توفیقی (از نمایندگان کارگری دستمزد) با بیان اینکه حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی براساس قانون لازم‌الاجراست و دولت باید تا قبل از پایان هفته‌ی قبل آن را برای اجرا به تمام کارگاه‌های کشور ابلاغ می‌کرد؛ می‌گوید: قانون به صراحت شورایعالی کار را تنها مرجع تعیین حق‌مسکن کارگران می‌داند؛ این شورا در اسفند مبلغ حق‌مسکن را ۶۵۰ هزار تومان تعیین کرده؛ وزرای دولتی پای آن را امضا کرده‌اند؛ اما دولت در ماه پنجم سال نیز حاضر به پذیرش و ابلاغ آن نیست.

به گفته‌ی وی، مساله فقط محدود به ابلاغ حق‌مسکن ۶۵۰ هزار تومانی نیست بلکه باید مابه‌التفاوت حق مسکن برای ماه‌های گذشته به کارگران پرداخت شود.

او ادامه می‌دهد: در مورد مستمری بازنشستگان کار را به وقت‌کشی و پاسکاری موضوع می‌گذرانند و مدعی شده‌اند باید هیات امنای سازمان تامین اجتماعی دوباره تصمیم‌سازی کند؛ در مورد حق مسکن چرا معطل می‌کنند؛ اینکه دیگر هیچ رفت و برگشتی ندارد؛ با وضعیت امروز، حق‌مسکن کارگران باید بیش از دو میلیون تومان در هر ماه باشد اما همین ۶۵۰ هزار تومان را حاضر به پرداخت نیستند و این جای انتقاد بسیار دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا